انیمیشن‌ها به دلیل طراحی بصری منحصربه‌فرد، شخصیت‌های فرهنگی و داستان‌های پویا، توانسته‌اند همواره توجه نسل‌های مختلف را به خود جلب کنند.

با استفاده از انیمیشن، سازمان‌ها و موسسات خیریه می‌توانند در ذهن مخاطبان جوان‌، نهالی از الهام کاشته و این نهال را به طور تدریجی به یک نیروی مثبت و پرانرژی تبدیل کنند که به بهبود فرد و جامعه کمک کند. بدون کاشتن این نهال، امکان بهتر شدن آینده برای نسل‌های بعد وجود ندارد. برای کاشت این نهال و الهام به نسل‌های آینده می‌توان از ویدیوهای انیمیشنی استفاده کرد. با توجه به اینکه تا حدود 95% پیام مد نظر ما با انیمیشن به مخاطب انتقال پیدا می‌کند، انتخاب انیمیشن بهترین گزینه در این رقابت است.

در این مقاله از وبلاگ نیکسو، به شما نشان می‌دهیم که چگونه انیمیشن‌های خیریه با محتوای ساده و روان می‌توانند نقش کلیدی در الهام‌بخشی نسل‌های آینده داشته باشند:

نمایش تصویر آینده با انیمیشن- هم خوب و هم بد

نمایش تصویر آینده با انیمیشن؛ هم خوب و هم بد

انیمیشن فرمتی است که در ساخت آن می‌توانیم از تخیل و خلاقیت بی‌شماری استفاده کنیم. برای مثال: شما می‌توانید مصرف آب را به عنوان یک شخصیت ترسناک در فیلم‌های کلاسیک نمایش دهید، یا اتصال پیچیده‌ای بین هوش مصنوعی و علم پزشکی را به صورتی ساده و قابل درک به تصویر بکشید.

بیشتر بخوانید:

چند ترفند برای ایجاد کمپین انیمیشن جذاب

در واقع، این پلتفرم به شما امکان می‌دهد تا چیزی که قابل فهم نبوده، مفهوم‌سازی کنید. این موضوع حتی شامل آنچه که در آینده ممکن است اتفاق بیافتد، می‌باشد. بدون اینکه بسیار منفی به نظر بیاید، انیمیشن می‌تواند یک پنجره‌ای به آینده باشد که بر اساس پیامدهای امروز شکل می‌گیرد.

ما نمی‌گوییم که باید نسل‌های آینده را با تهدیدهای ترسناک و وحشتناک آگاه کنید، اما با کمک انیمیشن، آنها می‌توانند آینده‌ای که ممکن است در انتظارشان باشد را مشاهده کنند. این باعث می‌شود تا آنها به ساخت آینده‌ای که خودشان می‌خواهند، کمک کنند. برای این کار، انیمیشن‌های مرتبط با تغییرات آب‌و‌هوایی بسیار مناسب هستند.

چگونگی نمایش تصویر بد و خوب

همه می‌دانیم که اثرات گرمایش جهانی کاملا در دست ما بوده و نزدیک به درب منزل ما است. حالا زمان اقدام است، اما چه اقدامی؟ با استفاده از انیمیشن‌های مرتبط به گرمایش جهانی، می‌توانید به نسل‌های جوان نشان دهید که دو مسیر انتخابی در اختیار آن‌ها قرار دارد. این انیمیشن‌ها می‌توانند اقدامات مورد نیاز و پیامدهای احتمالی هر مسیر را به تصویر بکشند.

چگونگی جلب تخیل نسل‌های آینده

نحوه جذب نسل‌های آینده

افراد مختلف توسط اشیاء و انگیزه‌های مختلفی تحریک می‌شوند. این یکی از نکات زیبای جامعه مدرن است. این طیف گسترده از علاقه‌ها و انگیزه‌ها باعث می‌شود هر یک از ما فردی منحصر به فرد باشیم.

بنابراین، با توجه به تجربه‌ها، کمبود توجه یکی از ویژگی‌های کلیدی نسل ماست، پس هیچ روشی بجز ویدیوهای الهام‌بخش انیمیشن وجود ندارد که بتواند همگان را جذب کند. انیمیشن تنوع فراوانی دارد. مهم نیست موضوع چیست، انیمیشن قادر است آن را جذاب و جالب کند. در ادامه توصیه می‌کنیم حتما مقاله وبلاگی " با 9 کمپین ویدئویی الهام بخش حوزه نیکوکاری آشنا شوید! " را مطالعه کنید.

  • الهام‌بخش‌ بودن انیمیشن برای ورزشکاران جوان

به عنوان مثال، انیمیشن‌های ورزشی بسیار محبوب هستند. واژه "ورزش" یک طیف وسیعی از فعالیت‌ها را شامل می‌شود. از فوتبال و تنیس به کوهنوردی، شنا در مسافت‌های طولانی، و حتی پرتاب سنگ به دینامیت.

برجسته کردن یک داستان خاص برای نسل جوان امروزی می‌تواند کار دشواری باشد. این همان جایی است که انیمیشن‌های ورزشی مداخله می‌کنند. انیمیشن ورزشی، با پر کردن خلاهای مصاحبه‌های کسل‌آور، به شما اجازه می‌دهد داستان‌های ورزشی را با تمام احساسات و شور و شوق، به تصویر بکشید و این هیجان به تماشاگران منتقل کنید.

  • قدرت تغییر زندگی‌ها از طریق انیمیشن‌های پزشکی

انیمیشن نه تنها می‌تواند گذشته و حال را به تصویر بکشد، بلکه آینده را نیز نشان می‌دهد. به همین دلیل، می‌تواند نقاط ضعف جامعه مدرن را مشخص کند و همچنین راه‌حل‌هایی برای بهبود‌ ارائه دهد. انیمیشن‌ها وسیله‌ای عالی‌ هستند تا نسل‌های آینده را آگاه کنند و مطمئن باشند که نسل آینده می‌تواند راه‌حل‌ها را پیدا کند.

برای مطالعه :

بازگشت سرمایه خیریه‌ها با استفاده از محتوای ویدیویی

انیمیشن‌های الهام‌بخش می‌تواند هدف‌هایی که باید به آن دست‌یابیم را نشان دهد و به طرز جذاب و روشن، فواید انجام آن‌ را به تصویر می‌کشد. به عنوان مثال: ما به مشکلات بهداشتی جامعه مدرن آشنا هستیم، اما راه حل‌ها به‌طور کامل مورد توجه قرار نمی‌گیرند. فیلم‌های سینمایی و تلویزوینی قادر به نمایش گذاشتن تمام راه حل‌ها نیستند، اما انیمیشن می‌تواند به این کار بپردازد.

انیمیشن خیریه؛ نقشه راه نسل‌های آینده

انیمیشن یک روش است که می‌تواند  آینده‌ را به طور دقیق شرح دهد. در انیمیشن‌های پزشکی فرآیند را در سطح مولکولی بررسی کرده و نظریه و تعلیمات پزشکان، این فرآیند را با جزئیات نشان می‌دهد. اما مهمتر از همه، این ویدیو به طوری ساده و قابل فهم، حتی برای کسانی که اطلاعات پزشکی ندارند، قابل فهم است. این چیزی است که تنها ویدیوهای انیمیشنی می‌توانند ارائه دهند.

انیمیشن‌هایی که با موضوع تغییرات اجتماعی ساخته می‌شوند با نشان دادن تغییراتی که افراد و جامعه می‌توانند ایجاد کنند، باعث تحولات رفتاری بلندمدت بر افراد می‌شود. این ویدیوها ممکن است ابتدا به عنوان محرک اولیه عمل کنند، اما به مرور زمان باعث ایجاد تغییرات مثبت می‌شوند.

با کمک انیمیشن می‌توانیم به نسل‌های آینده نشان دهیم می‌توانند چه تغییراتی ایجاد کنند. در واقع ویدیوهای انیمیشنی می‌توانند تحولات را به صورت متنوع ارائه دهند.

منبع: وبسایت theanimationguys