استفاده از انیمیشن به‌عنوان یک ابزار قدرتمند برای انگیزشی کردن و ترویج رویدادهای خیریه می‌تواند تأثیرات قابل توجهی داشته باشد. انیمیشن‌ها با زبان ساده و قابل فهم، به دلایل و اهداف اجتماعی سازمان‌های مردم نهاد توجه دارد و افراد را به مشارکت در این رویدادها ترغیب می‌کنند.

رویدادهای خیریه برای جمع آوری و اهدای وجوه به موارد نیازمندان و انجام اقدامات انسان‌دوستانه از اهمیت بسیاری برخوردارند. اما گاهی اوقات، برگزارکنندگان رویدادهای خیریه با چالش‌هایی مواجه می‌شوند که ممکن است موجب کاهش توجه و مشارکت مردم شود. یکی از راه‌های موثر برای جلب توجه و افزایش مشارکت در رویدادهای خیریه استفاده از انیمیشن است. اما چگونه؟

راهکار اصلی انگیزشی کردن یک رویداد خیریه

یکی از راه‌حل‌های موثر برای انگیزه بخشیدن به شرکت در رویداد، ساخت انیمیشن خیریه برای تبلیغ رویداد است. با استفاده از قدرت بی نهایت انیمیشن، می‌توانید ویدیوها را به چیزی تبدیل کنید که نه تنها منحصر به رویداد است، بلکه اصول سازمان شما را به خوبی به تصویر می‌کشد.

یک ویدیوی تبلیغاتی رویداد را تصور کنید که جذاب‌ترین نکات مورد نظر شما را نشان می‌دهد، فضا را کاملا به تصویر می‌کشد، توجه مخاطبان هدفتان را کاملا جلب می‌کند، جزئیات برندینگ دقیقی را در خود جای می‌دهد و به شیوه‌ای جذاب اجرا می شود. تمام این‌ها در چند ثانیه اتفاق می‌افتد. این همان انیمیشن است، دوستان.

بیشتر بخوانید:

برند انیمیشن؛ میانبری برای رسیدن به اهداف خیریه

اما بیایید به بحث اصلی بپردازیم درباره اینکه چگونه انیمیشن رویداد می‌تواند برای تبلیغ درباره برگزاری مراسم بزرگ بعدی شما مؤثر باشد.

از داشته‌های خود ایده بگیرید؛

ممکن است این نکته برای شما بدیهی به نظر برسد، اما ساخت انیمیشن تبلیغاتی رویدادتان با نگاهی اجمالی به آینده، یک راه ایده آل برای ایجاد تبلیغات است. در واقع شما این فرصت را دارید که زمینه‌ موفقیت خود را فراهم کنید و قبل از شروع نمایش، با داشتن انگیزه به موفقیت دست پیدا کنید.

به ویژگی‌های جذابی که رویداد شما را واقعاً متمایز می‌کنند، توجه کنید. نام‌های بزرگ حاضر در رویداد را به نمایش بگذارید. نشان دهید که مکان برگزاری چقدر شگفت‌انگیز است.

ساخت انیمیشن خیریه برای تبلیغ رویداد خیریه

انیمیشن نه تنها این امکان را برای شما فراهم می‌کند که چنین کاری را انجام دهید، بلکه به شما اجازه می‌دهد که همه چیز را در قالب یک پکیج زیبا و جذاب ارائه دهید.
ما از تمرکز برندسازی، انتقالی نرم و باز کردن چشم‌های مردم به مفاهیمی که فیلم‌های اکشن زنده به سادگی نمی‌توانند تقلید کنند، سخن می‌گوییم. همچنین این امر می‌تواند با توجه به مخاطبانی که رویدادتان را هدف آن‌ها قرار می‌دهید، شخصی سازی شود. پیشنهاد می‌کنیم مقاله "واقعیت‌هایی که درباره محتوای ویدئویی باید بدانید!" را مطالعه کنید.

همه بخش‌های جامعه سلیقه‌های یکسانی ندارند. به همین دلیل نیاز دارید تا ویدیوی بازاریابی رویدادتان را به گونه‌ای شخصی‌سازی کنید که به سطح عمیق‌تری از بخش های جامعه نفوذ کند. انیمیشن، ابزاری ایده‌آل برای انجام این کار است. آیا می خواهید رویدادهای بزرگ بعدی را تبلیغ کنید؟ انیمیشن خیریه می‌تواند انرژی و ورزشی‌ بودن را به کمپین ویدیویی شما بیفزاید.

7 ایده ایجاد کمپین ویدیویی جذاب برای خیریه

به برگزاری رویدادی فکر می‌کنید؟ پای خود را فراتر از مرزهای یک ویدیوی تبلیغاتی برای یک رویداد معمولی بگذارید.

ویدیوهای رویدادهای خیریه معمولا خسته‌کننده هستند. ما شاهد ویدئوهایی هستیم که در آن ها، مردم در غرفه‌ها صحبت می‌کنند، کارت اعتباری می‌کشند یا در کنار آبسردکن وانمود به خندیدن می‌کنند (این شرم آوراست).
واقعا انگیزه‌ای در کار نیست، مگر نه؟ انیمیشن رویداد خیریه به شما امکان می‌دهد این ویدیوهای معمولی را نادیده بگیرید و چیزی واقعاً متمایز تولید کنید.

این محتوای ویدئویی شماست که به سبک منحصر به فردی ایجاد می‌کند، چه در حال برگزاری یک اجلاس بزرگ تغییرات آب و هوایی باشید و چه در حال برگزاری یک رویداد خیریه معنادار و انگیزشی.

انیمیشن وسیله ای برای اشاعه تفکر شما فراتر از مرزهای متعارف و نیز خلق ایده‌های نوآورانه است. در این مورد تأمل کنید - هر چیزی که برگرفته از تخیل شماست، می‌تواند بر روی صفحه نمایش ایجاد شود. امکانات شما واقعاً بی حد و حصر است. این یک فرصت ایده آل برای تبلیغ موثر رویداد شما است. همانطور که در کمپین ویدئویی بازاریابی رویدادتان، خلاقیت را افزایش می دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله "۸ کاری که باید برای بازاریابی ویدیویی بهتر انجام دهیم!" که در وبلاگ نیک آوا منتشر شده، مراجعه کنید.

این امر نه تنها از نظر بصری جذاب است، بلکه ایده و دیدگاه منحصر به فردی از رویداد را بیان می‌کند که نمی‌تواند تنها از طریق ویدیوهای خام ادیت نشده استاندارد منتقل شود. به مخاطبان خود اجازه دهید دقیقاً همانطور که خودتان تصور می‌کنید، شاهد رویداد باشند.
این امر می‌تواند شامل هر چیزی باشد چه شامل نمایش ژانرهای مختلف موسیقی جشنواره از طریق رنگ‌های پر جنب و جوش باشد و چه شامل نمایش تجزیه و تحلیل آماری ورزشکارانی باشد که در رویداد ورزشی خیریه شما شرکت می‌کنند.

انیمیشن کمپین را بر روی تمام پلتفرم‌ها نمایش دهید؛

مزایای استفاده از انیمیشن برای تبلیغ کمپین شما، به خود ویدیو منحصر نمی‌شود. بازاریابی ویدئویی تقریباً به هر پلتفرم موجود در بازار کمک می‌کند. در نتیجه، شما توانایی به اشتراک‌گذاری ویدیوی نوآورانه و قابل توجهی را در کل طیف بازاریابی دارید.

این به معنای استفاده از مواردی همچون صفحات وب، کانال‌ها و رسانه‌های اجتماعی، تبلیغات آنلاین، حتی تبلیغات تلویزیونی یا تبلیغات در خود کمپین خیریه است.
با قرار دادن محتوای خود در همه صفحات اجتماعی، شانس خود را جهت هدف قرار دادن همه افراد و اقشار جامعه در زمان مناسب، افزایش دهید.
بدون شک، استفاده از این تکنیک تبلیغاتی، کمپین شما بیش از تصور شما سر و صدا خواهد کرد. امیدواریم به هدف بزنید. البته غالبا انعطاف‌پذیری ویدیوی شما از طریق یک استراتژی بازاریابی ویدیویی قوی برای پشتیبانی از آن، به عنوان یکی از بزرگترین ارزش‌های آن ویدیو محسوب شود.

منبع: ترجمه شده از وبسایت theanimationguys