ما به عنوان متخصصین تولید ویدئو در زمینه خیریه زمان زیادی را برای جست‌و‌جوی ویدئوهای مرجع صرف می‌کنیم. فکر کردیم که برخی از موارد و ایده‌ها را به شکل لیستی با شما همراهان نیک‌سو به اشتراک بگذاریم تا هر کسی که به دنبال ایجاد کمپین ویدئویی برای خیریه است، بتواند از این ویدئوها الهام بگیرد.

ایده‌های جذاب برای ایجاد کمپین ویدئویی خیریه

چگونه با یک ویدئوی خیریه‌، دل مخاطبانمان را  به دست آوریم؟ اگر به دنبال ایده‌های خلاقانه برای ایجاد کمپین ویدئویی برای خیریه  خود هستید با استفاده از این ایده‌ها محتوای خود را جذاب و  پرطرفدار کنید!

۱. داستان سرایی احساسی و قوی

فیلمی که در شماره یک لیست ما قرار می‌گیرد مربوط به ویدئوی ‘Whatever It Takes’(هرچه که لازم باشد) از مجموعه سرطان مک میلان است. این ویدئو در سال 2021 میلادی و در حین دوران قرنطینه به علت همه گیری ویروس کرونا منتشر شد.
در این ویدئو کارکنان مک میلان را نشان می‌دهد که «هر کاری لازم است» برای حمایت از افراد و خانواده‌هایشان که مبتلا به سرطان هستند انجام می‌دهند. 

این اثر پر از طنز است. درواقع به طور خلاصه این یک اثر هوشمندانه از جاناتان آلریک است. موسیقی متن آن "بهار1" نام دارد که ریمیکسی خیره کننده از قطعه چهار فصل ویوالدی اثر مکس ریچر است. جالب است بدانید که این فیلم نزدیک به 1 میلیون بار در یوتیوب دیده شده است.

۲. اشک آور و پربازدید به سبک جان لوئیس

فیلم کمپین "Someone Special" از Dogs Trust در یوتیوب موفق شد تا 1.2 میلیون بازدید داشته باشد. این ویدئو، داستان هوشمندانه و تکان دهنده سگی را نشان می‌دهد که به یک عروسک بافتنی، چسبیده است. در پایان ویدیو، رویاهای سگ به حقیقت می‌پیوندد و همتای واقعی عروسک برای بردن او به خانه ظاهر می‌شود. بدون شک این ویدئو اشک هر حامی حیوانات و سگ‌ها را درمی‌آورد.

برای مطالعه:

 نقش اینفلونسرها در افزایش تأثیر خیریه‌ها

۳. ویدئوهایی از مصاحبه‌های قدرتمند

این ویدئو با عنوان ‘We Belong’(ما متعلق به) برای خیریه جوانان و برای قانون کودکان تولید شد. این فیلم مصاحبه‌های قدرتمندی را با شش مهاجر جوان نشان می‌دهد. آنها قربانیان ناخواسته سیاست محیطی خصمانه دولت در زمینه مهاجرت بودند.
از زمانی که این ویدیو منتشر شد، اتفاقات بسیار جالبی رخ داده است. شرکت‌کنندگان در این ویدئو، موسسه خیریه‌ای با نام "ما متعلق به" را راه اندازی کرده‌اند. در سال 2021، آن‌ها یک پیروزی بزرگ در مبارزات انتخاباتی با تغییر سیاست دولت داشتند. و در سال 2022، کریسان جارت، مدیر عامل خیریه، که در این ویدئو نیز حضور داشت و به خاطر خدماتش به جوانان، جایزه MBE را دریافت کرد.

۴. فیلم تاثیرگذار درمان ناشناس

بسیاری از موسسات خیریه که با کودکان و بزرگسالان آسیب‌پذیر کار می‌کنند، ممکن است بخواهند از هویت افرادی که در ویدیوهایشان نمایش داده می‌شوند محافظت کنند. در ویدیوی «داستان سام»، سازمان خیریه بی خانمان Crisis یک ایده خلاقانه برای گفتن داستان سام ارائه کرد. او فردی بود که از خشونت خانگی فرار می‌کرد و به همین جهت آثار هنری خلق کرده بود. آن‌ها به جای چهره از آثار هنری او برای بیان روایت استفاده کردند. اگرچه این ویدیو چهره او را نشان نمی‌دهد، اما از صدای خود سام استفاده می‌کند به همین جهت همچنان ویدئو اثرگذار و معتبر به نظر می‌رسد.

۵. کمپین یوتیوبر باهوش

خیریه پناهگاه در کمپین خشونت خانگی خود با نام #پنهانش_نکنید، روش متفاوتی را انتخاب کرد. آن‌ها ویدئویی را با کمک یک آرایشگر یوتوبر با نام لورن لوک ( این یوتیوبر بیش از 135 میلیون بازدید از یوتیوب و 500 هزار مشترک دارد) تولید کردند.
در این ویدیوی قدرتمند و تکان دهنده، لورن به بینندگان نکاتی را در مورد چگونگی پوشاندن کبودی ناشی از آزار خانگی ارائه می‌دهد. این ویدئو در هنگام انتشار 2.7 میلیون بازدید کسب کرد.  در این کمپین، تولیدکنندگان ویدئو، ادعا کردند که "18 میلیون نفر در مورد موضوعی صحبت می‌کنند که هیچ کس نمی‌خواست در مورد آن صحبت کند".

بیشتر بخوانید:

ساخت انیمیشن توضیحی و مزایای آن برای خیریه‌ها

۶. ویدئو‌های درام با بودجه زیاد

یکی از موفق‌ترین کمپین‌های ویدیویی خیریه تا به امروز، فیلم «تکان‌دهنده‌ترین لحظه در روز» از Save The Children است. این ویدیو تا به امروز در یوتیوب 74 میلیون بازدیدکننده داشته است. این ویدئو دختر جوانی را نشان می‌دهد که اثرات یک جنگ داخلی فرضی را در خیابان‌های لندن تجربه می‌کند. این فیلم از روایت‌های واقعی کودکان در سوریه استفاده کرد و به مردم بریتانیا این امکان را داد تا با داستانی ارتباط برقرار کنند که به راحتی نادیده گرفته شده بود. این ویدئو مربوط به سومین سالگرد آغاز جنگ داخلی سوریه است. انتشار این ویدئو منجر به افزایش 93 درصدی کمک‌های مالی به خیریه شد. 

۷. انیمیشن

آخرین فیلم ما یک ویدیو انیمیشن است. بسیاری از موسسات خیریه از انیمیشن در کمپین های خود برای توضیح مفاهیم و تاثیرگذاری بیشتر استفاده می‌کنند. ما همچنین در مجموعه نیک سو از انیمیشن برای توضیح مفاهیم زیادی استفاده کرده‌ایم.
این ویدئو عکس‌ها، فیلم‌های ویدئویی و انیمیشن‌های اینفوگرافیک شیکی را به تصویر می‌کشد که چشم‌انداز موسسه خیریه کودکان راه آهن را برای دستیابی به ۱۵۰ هزار کودک آسیب‌پذیر در سال ۲۰۲۲ توضیح می‌دهد. ما واقعا این ایده و ویدئو تبلیغاتی از موسسه خیریه کودکان راه آهن را دوست داریم.

منبع: وبسایت bouncevideo