به این موضوع فکر کنید که برای خیریه خود تحقیقات لازم را انجام داده‌اید. تعدادی از اینفلونسرها را پیدا کرده‌اید که با ایده‌ها و نظرات شما ارتباط برقرار کرده و آن را دنبال می‌کنند. پس از این کارها باید به این سوال جواب داد که چگونه با اینفلونسرها می‌توان همکاری داشت تا به یک همکاری موفق دست پیدا کرد؟ در این مقاله از نیک سو قصد داریم این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم.

نحوه همکاری خیریه‌ها با اینفلونسرها 

در زمانی که این افراد منتخب مشغول به فعالیت هستند، باید بدانند که شما برای تحقیق و بررسی به منظور افزایش سودآوری دوطرفه زمان گذاشته‌اید. سعی کنید ارتباط هوشمندانه‌ای با اینفلونسر منتخب خود برقرار کنید؛ نه آنکه فقط این رابطه صرفا معامله گرایانه باشد. برای این که بتوانید فرد مدنظر خود را پیدا کنید، حتما به نکات زیر توجه داشته باشید. 

خوشبختانه زمانی که یک اینفلونسر درمورد کسب و کار و یا سیستم شما صحبت می‌کند، بدون شک تاثیر بسیار زیادی می‌تواند داشته باشد. حتما زمان صرف کنید تا اینفلوئنسرها اطلاعات دقیقی از خیریه و هدف شما به دست بیاورند. همچنین درمورد کمپین‌هایی که قصد دارید روی آن تمرکز داشته باشید و اطلاعات مربوط به خیریه  را به اینفلوئنسرها بدهید. 

بدین شکل این افراد می‌توانند پاسخ دقیق و مناسبی به هر سوالی در این زمینه بدهند. از زمانی که همکاری خود را با اینفلوئنسر مدنظر خود آغاز کردید حتما باید فعالیت و روابط خود را افزایش دهید تا میزان رشد و موفقیت نیز افزایش پیدا کند. چند مورد از نکاتی که باید رعایت کنید تا بتوانید تاثیر همکاری خود با اینفلوئنسرها در زمینه خیریه را افزایش دهید را در این قسمت مورد بررسی قرار می‌دهیم.

برای مطالعه:

ساخت انیمیشن توضیحی و مزایای آن برای خیریه‌ها

ارتباط و انتظارات دقیق و صحیح از طرفین

باید به این موضوع توجه داشته باشید که پرداخت هزینه به یک اینفلونسر برای کار کردن با خیریه شما هم می‌تواند برای خیریه و هم برای فرد مدنظر کاری غیرمعمول باشد. درصورت انجام این کار ممکن است شهرت و اعتبار خیریه شما و همینطور اینفلوئنسر به‌خطر بیفتد.

در همین وهله اول انتظارات و دستاوردهای خود از این همکاری را توضیح دهید. به عنوان مثال حتما توضیح دهید که قصد دارید آگاهی کمپین‌ها، حمایت از خیریه‌ خود به وسیله مردم و همینطور دریافت هزینه به منظور کمک به نیازمندان را داشته باشید. اهداف و برنامه‌های خود را حتما مشخص کنید تا بیشترین سود از این همکاری را بتوانید به دست بیاورید. 

انتظارات خود را به اینفلوئنسرها درباره وظایفشان توضیح دهید. به عنوان مثال حتما بگویید که می‌خواهید چه کمپینی را حمایت کنند و هدف شما چه کمپینی است. در زمینه تخصص این افراد هم حتما خواسته‌های خود را بیان کنید.
همچنین به این افراد بگویید که چه تعداد پست، چه میزان بازخورد، تاریخ مناسب برای اطلاع رسانی، هشتگ‌های خاص و موارد این چنینی را نیاز دارید. بهتر است از همان ابتدا جزییات و خواسته‌ها را برای اینفلونسرها توضیح دهید. 

خیریه‌ها و ضرورت ساخت ویدئوهای آگاهی بخش برای آنها

زمان و تلاشی که اینفلوئنسرها برای خیریه و اهداف شما صرف می‌کنند، بسیار ارزشمند است. حتما سعی کنید زمان را با مدیر برنامه‌ها همانگ کنید. محدودیت زمان را حتما درنظر بگیرید و مطمین شوید اهداف شما کاملا منتقل شود. 

حتما این اطمینان را داشته باشید که اولین خواسته شما باید کوتاه و دقیق باشد. به عنوان مثال ساختن چندین پست برای زمینه کاری شما نمی‌تواند بسیار زمان‌بر باشد. این کار یک اقدام مناسب جهت افزایش اعتماد و همینطور رفع ایرادات ابتدایی و اصولی همکاری خواهد شد.

به اینفلوئنسرها، آزادی عمل دهید!

همانطور که می‌دانید، معمولا اینفلوئنسرها زمان بسیار زیادی را برای برقراری ارتباط با مردم به واسطه فعالیت خود صرف می‌کنند. همچنین راه برقراری ارتباط و کسب درآمد آن‌ها از همین مسیر است. مخاطب آگاهی دقیقی از رفتار، لحن، عملکرد و همچنین برخورد فردی که دنبال می‌کند را داشته باشد. یکپارچگی در انتقال مفهوم بسیار تاثیرگذار است. به همین دلیل جهت محتوا را باید یکسان نگه دارید.

استفاده از یک پست با قالب از پیش تعیین شده صرفا وقت شما و اینفلوئنسر را تلف می‌کند. محتوای تولید شده توسط اینفلوئنسرها تاثیر بیشری خواهد داشت. دلیل این موضوع نیز شباهت لحن اینفلوئنسر با ساختار همیشگی است. همین دلیل باعث می‌شود تا مخاطب دید دقیق‌تری از اهداف شما داشته باشد.

سعی کنید در همان ابتدا با اینفلوئنسر مدنظر خود زمان‌های دقیقی را برای انتشار پست و یا پلتفرم آن مشخص کنید. رفرنس‌های بصری درباره کمپین فعلی، داده‌ها، اطلاعات مورد نیاز برای توضیح بیشتر به مخاطب و یا حتی هشتگ‌ها را حتما تعریف کنید. از اینفلوئنسرها بخواهید که از این داده‌ها استفاده کنند. ولی درنهایت خلق و تولید محتوا را به عهده خود Influencer قرار دهید. این افراد مخاطب و نحوه انتقال اطلاعات را بسیار بهتر از شما می‌شناسند.

نظرات را به اشتراک بگذارید؛

همیشه راه برای برقراری ارتباط و تبادل نظرات باز است. حتما با اینفلوئنسرها درباره برنامه ریزی برای محتوا و همینطور نحوه حضور آن‌ها در یک رویداد صحبت کنید.

به اینفلوئنسرها بگویید که چه برنامه‌ای در تقویم خود دارید. ممکن است فرصت و یا همپوشانی‌های جدیدی وجود داشته باشد که از آن آگاهی نداشته باشید. به عنوان مثال ممکن است اینفلوئنسرها برای تبلیغ خیریه شما یک برنامه حضور داشته باشند که می‌تواند ایده بسیار مناسبی برای عکاسی و یا تولید محتوا باشد. حتی این امکان وجود دارد که یک گیمرحرفه‌ای با سابقه کاری بسیار بالا نیز در این زمینه به شما کمک کند.

بازخورد و تاثیر فعالیت خود را ارزیابی کنید؛

رسانه‌ای که یک اینفلوئنسر دارد بدون شک می‌تواند تاثیرات بسیار زیادی بر روی ساز و کار و سیستم شما در یک خیریه داشته باشد. اگر یک تیم قوی در زمینه انتشار پست برای یک کمپین خاص نیز داشته باشید، سرعت رشد و پیشرفت سیستم شما به میزان بسیار زیادی افزایش پیدا خواهد کرد. با این حال حتما به ایده‌های مختلف به منظور افزایش بازخورد و حمایت از خیریه خود توجه داشته باشید.

اگر با یک اینفلوئنسر در زمینه خاصی از خیریه خود فعالیت می‌کنید، حتما با یک دیگر تبادل اطلاعات کرده و تاثیرات را ارزیابی کنید. این روش به هردوی شما کمک می‌کند تا متوجه شوید به چه شکلی می‌توانید ارتباط بیشتری با مخاطب خود برقرار کنید. این بررسی دوطرفه باعث می‌شود تا خیریه شما بیشتر از پیش دیده شود.

بیشتر بخوانید:

بازاریابی ویدئویی در رسانه‌های اجتماعی خیریه‌ها

هرگز بین ارتباط دوطرفه وقفه ایجاد نشود

برای این که بتوانید رابطه بین خود و اینفلوئنسرها به را بهترین شکل ممکن برای کار حفظ کنید، نباید وقفه‌ای بین روابط شما ایجاد شود. حتما به همدیگر بازخورد لازم را انتقال دهید. این بازخوردها می‌تواند از تعداد دنبال کننده‌های جدید و یا حتی ترافیک سایت نیز باشد. به همین طریق این امکان وجود دارد تا اینفلوئنسرها نیز بدانند چه بازخوردی باید آن‌ها در زمینه خیریه شما منتقل کنند.

حتما به مواردی که باعث لذت بردن شما از کارکردن در این زمینه می‌شود را برای آن‌ها توضیح دهید. در زمینه تغییر برنامه و یا هراتفاق مرتبط به کار خود حتما سعی کنید با Influencer ارتباط داشته باشید. این پیوستگی در ارتباط باعث می‌شود تا میزان اهمیت کار برای شما و هم اینفلوئنسر روشن شود.

در پایان باید گفت...

ارتباط صحیح و اصولی با اینفلوئنسرها در زمینه خیریه موضوعی است که باید قبل از شروع همکاری حتما به آن توجه داشته باشید. اگر قصد دارید از طریق دنیای مجازی خیریه خود را به مردم معرفی کنید، کمک گرفتن از اینفلوئنسرها می‌تواند اقدامی مفید باشد. 

افراد بسیار زیادی در دنیای مجازی فعالیت می‌کنند که می‌توانند در این مسیر خداپسندانه به شما کمک کنند. برای این که بتوانید از کمک این افراد بهره‌مند شوید حتما به برقراری ارتباط اصولی و حرفه‌ای با اینفلوئنسرها در زمینه خیریه فکر کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با استودیو نیک سو درارتباط باشید. 

منبع: وبسایت charitydigital