"انیمیشن برند" یا "برند انیمیشن" (brand animation video)؛ نوعی انیمیشن است که با هدف معرفی، تبلیغ و ارتقای برند کسب‌و‌کارها تولید می‌شود. این نوع انیمیشن‌، می‌تواند در وب‌سایت، شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات تلویزیونی و... استفاده شود.

برند شما درواقع چیزی است که دیگران وقتی کنارشان حضور ندارید، درباره آن صحبت می‌کنند. رویکرد "جف بزوس"، مدیرعامل آمازون، کاملاً اهمیت برندسازی را در دنیای تجارت نشان می‌دهد. از نظر او روشی که یک شرکت برای برندسازی خود برمی‌گزیند، نقش مهمی در تعیین شهرت آن دارد و همان‌طور که همه می‌دانیم، "شهرت همه چیز است."

از طریق انیمیشن برند می‌توان با یک تیر چند نشان زد؛

اخلاق، ارزش‌ها، خدمات و محصولات مربوط به کسب و کارها، خیریه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد را به‌راحتی به مخاطبان معرفی کرد.

از طریق برندسازی مناسب، می‌توانید هویتی ایجاد کنید که شما را از رقبای خود متمایز ‌کند و همچنین باعث ایجاد ارتباط بهتر با مخاطبانتان ‌شود، اما همیشه گفتن آسان‌تر از عمل کردن است.
برندسازی یک هنر است و درست انجام‌دادن آن می‌تواند مشکل باشد؛ زیرا به خلاقیت، مهارت، استراتژی و زمان نیاز دارد و اینجاست که برند انیمیشن می‌تواند ارزشمند باشد و شما را به موفقیت و هدفتان نزدیک کند.

برای مطالعه:

8 گام ساده برای تدوین استراتژی سئوی وبسایت خیریه‌

انیمیشن برند (brand animation) چیست؟

برند انیمیشن، قطعه‌ای از محتوای متحرکی است که ارزش‌های کسب‌وکار شما، کاری که انجام می‌دهید و پیچیدگی‌هایی که با آن سروکار دارید، خدمات مختلفی که به مشتریانتان ارائه می‌دهید را به شیوه‌ای رسا به مخاطبانتان منتقل می‌کند.
یک محتوای متحرک، انرژی و پویایی خاصی به پیام‌های شما می‌دهد که روند کلی برندسازی تان را تا حد زیادی افزایش و ارتقا ‌می‌دهد.

مزایای برند انیمیشن برای کسب و کارها

1. تمایز از سایر کسب و کارها

در عصر رسانه‌های اجتماعی اگر بخواهید برای افراد در هر سنی جذابیت خودتان را حفظ کنید و همچنین اگر مایل هستید از میان سایر خیریه‌ها متمایز شوید، ضروری است تولید محتوای ویدئویی داشته باشید.

 این گزارش آماری طی یک مطالعه تأیید شده است:

افراد، ۹۵٪ از پیامی را که از طریق ویدئو می‌بینند، به خاطر می‌سپارند، درحالی‌که اگر تبلیغ در قالب متن نوشتاری انجام شود، تنها ۱۰٪ از آن خوانده و به خاطر سپرده خواهد شد.!

بنابراین کسب‌وکارهایی که می‌خواهند پیام‌های برندشان توسط مخاطبان شنیده شود، باید محتوای ویدئویی جذابی تولید کنند که بیننده را جذب کند. هدف از ساخت یک برند انیمیشن، دقیقاً همین کار است.

2. جلب توجه مخاطبان

یکی از مزایای اصلی ویدئو انیمیشن این است که می‌توانند مفاهیم را به‌گونه‌ای زنده کنند که متن یا لایوهای زنده نمی‌توانند این عملکرد را داشته باشند. به‌عنوان‌مثال، تصور کنید که شما یک مؤسسه خیریه هستید که می‌خواهید آنچه را که طرف‌دار آن هستید و برای جلب حمایت به آن نیاز دارید را به مردم نشان دهید، اما صرفاً ارائه تعدادی از آمارهای مکتوب به بیننده بعید است که نتیجه موردنیاز شما را حاصل کند، اما اگر در عوض یک ویدئو انیمیشن تولید کنید (مخصوصاً اگر شامل یک داستان و شخصیتی جذاب باشد) به‌احتمال زیاد توجه بیننده را به خود جلب می‌کنید و در سطح بالایی توانسته‌اید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید و آن‌ها نیز درک بهتری از برند شما خواهند داشت و پذیرای حرف‌های شما خواهند بود.

3. کارایی تجاری

برند انیمیشن از نظر کارایی تجاری نیز بسیار سودمند است. یک وب‌سایت موفق، وب‌سایتی است که به تمام سؤالات کاربران و ذی‌نفعان پاسخ دهد، نگرانی‌های آن‌ها را برطرف کند و ویژگی‌ها و مزایای محصولات و خدمات را هم بیان کند. دریافت همه این‌ها در یک وب‌سایت به روشی که کاربر به‌راحتی آن را پیدا کند، می‌تواند کار تقریباً غیرممکنی باشد (هیچ‌کس صفحه سؤالات متداول خیلی طولانی را دوست ندارد).
یک برند موفق همه این‌ها را در یک ویدئوی کوتاه و جذاب در اختیار مخاطبانش قرار می‌دهد. اینکار نه‌تنها مقرون‌به‌صرفه است؛ بلکه گوش شما را از رگبار سؤالات مشتریان نیز نجات می‌دهد.!

مزایای انیمیشن برند برای خیریه ها

سایر مزایای استفاده از ویدیو انیمیشن برند:

  • جذابیت: ویدیو انیمیشن‌ها ابزاری جذاب و سرگرم‌کننده هستند که می‌توانند توجه مخاطبان را جلب و آنها را با برند شما درگیر کنند.
  • وضوح و سادگی: ویدیو انیمیشن‌ها می‌توانند مفاهیم پیچیده را به شکلی ساده و قابل فهم برای مخاطبان توضیح دهند.
  • ماندگاری: ویدیو انیمیشن‌ها به دلیل جذابیت و سرگرم‌کنندگی، ماندگاری بیشتری در ذهن مخاطبان دارند.
  • انعطاف‌پذیری: ویدیو انیمیشن‌ها را می‌توان در رسانه‌های مختلفی از جمله وب‌سایت، شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات تلویزیونی و... نیز استفاده کرد.

مزایای انیمیشن برند برای خیریه ها

ویدیو انیمیشن برند می‌تواند به روش‌های مختلفی به خیریه‌ها کمک کند:

1. افزایش آگاهی از برند

ویدیو انیمیشن برند می‌تواند به معرفی خیریه شما به مخاطبان جدید و همچنین یادآوری برند به مخاطبان فعلی کمک کند.

2. جذب حامیان بیشتر

انیمیشن برند می‌تواند با نشان دادن نیازهای خیریه و اثرات کمک‌های مردم، به جذب حامیان بیشتر کمک کند.

3. ترغیب افراد به داوطلب شدن

 ویدیو انیمیشن برند می‌تواند با نشان دادن فعالیت‌های خیریه و اثرات آن، مردم را به داوطلب شدن در خیریه و انجام فعالیت‌های نیکوکارانه ترغیب کند.

4. ایجاد تعامل با مخاطبان

 ویدیو انیمیشن برند می‌تواند ابزاری جذاب و سرگرم‌کننده برای تعامل با مخاطبان و ایجاد ارتباط عاطفی با آنها باشد.

چند نکته مهم در تولید انیمیشن برند خیریه

نکات مهمی که در تولید ویدیو انیمیشن برند خیریه‌ها باید رعایت شوند، عبارتند از:

1. هدف خود را از تولید ویدیو انیمیشن برند مشخص کنید.

2. مخاطبان خود را بشناسید و ویدیو را متناسب با سلیقه آنها تولید کنید.

3. از یک داستان جذاب و خلاقانه در ویدیو خود استفاده کنید.

4. از انیمیشن با کیفیت بالا و متناسب با برند خود استفاده کنید.

5. از ویدیو خود در رسانه‌های مختلف استفاده کنید و آن را به طور گسترده تبلیغ کنید.

6. حتما از افراد متخصص در زمینه تولید انیمیشن خیریه کمک بگیرید.
در این راستا استدیو نیک‌سو آمادگی دارد تا خیریه ها را کمک کنید. برای دریافت مشاوره رایگان با نیکسو تماس بگیرید.

منبع: ترجمه شده از وبسایت theanimationguys