تدوین یک استراتژی موفق بازاریابی، مستلزم انتخاب کانال‌های مناسب جهت انتقال پیام به مخاطبان کلیدی است. یکی از این کانالها، استفاده از ویدئو برای بهبود استراتژی‌های بازاریابی در خیریه‌ها است.
اهمیت این انتخاب از آنجا نشأت می‌گیرد که توازن شکننده‌ای بین حمایت و توانمندسازی افرادی که نیازمند کمک‌ هستند، ارتقاء وجهه عمومی و جلب نظر ذینفعان و سرمایه‌گذاران، در عین حفظ کسب و کار موفق، وجود دارد.

هرچند کانال‌های بازاریابی متعددی برای انتخاب وجود دارد، اما تعداد کمی از توان رقابتی بازاریابی ویدیویی (ویدیو مارکتینگ) و تأثیرگذاری بالای آن برخوردار هستند. ویدیو به عنوان ابزاری قدرتمند برای به اشتراک گذاشتن پیام با مخاطبان در قالبی بسیار جذاب، می‌تواند استراتژی بازاریابی خیریه را تقویت کند.

بازاریابی ویدیویی و تأثیرگذاری بالای آن

راه‌های بهبود استراتژی بازاریابی خیریه به کمک ویدیو 

:در این مقاله از نیک سو روش‌های بهبود استراتژی بازاریابی خیریه به کمک ویدیو شرح داده می‌شود

1. تماشای ویدیو به جای خواندن متن

آیا می‌دانستید که بینندگان هنگام تماشای یک ویدیو 95 درصد از پیام آن را به خاطر می‌سپارند، در حالی که این رقم در مورد خواندن متن فقط 10 درصد است؟ اگر هدف استراتژی بازاریابی خیریه، بهبود تعامل با مخاطبان و جلب مشارکت آنهاست ویدیو می‌تواند در نقش یک سلاح مخفی جدید ظاهر شود.

انیمیشن زیر که برای خیریه «Network for Animals» ساخته شده، نشان می‌دهد که چطور یک ویدیوی ساده می‌تواند پیام‌های دشوار یا ناراحت‌کننده را به شیوه‌ای احساسی منتقل کند و در عین حال به مخاطبان آموزش و آگاهی دهد. استفاده از ویدیو برای روایت داستان به جای خواندن متن آن باعث می‌شود که بینندگان به احتمال فراوان پیام اصلی را درک کرده و به خاطر بسپارند.

لینک ویدیو:
https://player.vimeo.com/video/345497283?width=840&height=1000&discover=1?dnt=1&app_id=122963

2. ارتباط با مخاطبان

برخی مؤسسات خیریه ممکن است برقراری ارتباط با دیگران به ویژه هنگام مواجهه با مسائلی چون فقر، سلامت روان، سوء استفاده جنسی، مشکلات پزشکی یا عزاداری را دشوارتر از سایرین تلقی کنند.

خواه هدف خیریه ترغیب دیگران به کمک‌جویی باشد و خواه جلب حمایت از اهداف یا به اشتراک گذاشتن پیام آن با دیگران، ویدیو می‌تواند به جذب مخاطبان و برقراری ارتباط واقعی با آنها کمک کند. در صورت استفاده از یک قالب انیمیشنی یا واقعی برای ویدیوی خود به گونه‌ای با افراد ارتباط برقرار می‌کنید که هیچ کانال بازاریابی دیگری قادر به انجام این کار نخواهد بود.

ساخت ویدیوهای بازاریابی انیمیشنی؛ از ایده تا اجرا

3. افزایش شفافیت

امروزه تقریباً همه کانال‌های بازاریابی تا حدی سنجش‌پذیر و قابل اندازه‌گیری هستند. ویدیو نیز از این قاعده مستثنی نیست و عملاً یکی از هدفمندترین و سنجش‌پذیرترین ابزارهای بازاریابی محسوب می‌شود.

کانال‌های بازاریابی تا حدی قابل اندازه‌گیری هستند

یکی از شرکت‌های چابک در زمینه انیمیشن‌سازی به گونه‌ای تجزیه و تحلیل آماری (آنالیتیک) را در ویدیو ادغام کرده که می‌توانید از میزان بازدیدهای آن، نحوه تعامل افراد با ویدیو و کارهایی که پس از تماشای ویدیو انجام داده‌اند، مطلع شوید. این به شما کمک می‌کند تا از میزان تأثیرگذاری ویدیو و بازده سرمایه‌گذاری (ROI) آن که شاخص بسیار مهمی برای همه فعالیت‌های بازاریابی خیریه است، باخبر شوید.

4. نشان دادن وجهه انسانی خیریه

یکی از بهترین راه‌ها برای کسب موفقیت از طریق استراتژی بازاریابی خیریه، نمایش جنبه‌های انسانی هدف‌تان است. در این بین ویدیو یک پلتفرم عالی برای روایت داستان‌ کارکنان‌، مخاطبان هدف، حامیان یا ذینفعان‌تان است.

مثال فوق‌العاده در این رابطه انیمیشینی است که برای خیریه The Mix ساخته شده است. این خیریه به جوانان کمک می‌کند تا از پس مشکلات گسترده‌ای که با آنها مواجه هستند، برآیند.
موضوع این ویدیو روایت داستان یک شخص، چالش‌هایی که با آن روبروست و نحوه کمک The Mix به وی برای غلبه بر این مشکلات است. این ویدیوی قدرتمند و تأثیرگذار نشان می‌دهد که چطور خیریه به شیوه‌ای انسانی و فردی به مخاطب هدف خود کمک می‌کند.

لینک ویدیو:
https://player.vimeo.com/video/295594128?width=840&height=1000&discover=1?dnt=1&app_id=122963

منبع: وبسایت theanimationguys