همواره بشر تلاش کرده است تا به کمک تصاویر با همنوعان خود ارتباط بهتری برقرار کند. درواقع از دیرباز و درست زمانی‌که انسان‎‌ها از خط استفاده نمی‌کردند، تصاویر و نقاشی مهم‌ترین پل ارتباطی آن‌ها با یکدیگر بود؛ اما در حال حاضر با پیشرفت گسترده تکنولوژی و راه‌های ارتباطی مختلف، استفاده از تصاویر یکی از مهم‌ترین راه‌ها برای رساندن پیام‌ محسوب می‌شود.
به همین جهت ما در استودیو نیک‌سو برای ارتباط بهتر با مخاطبین هدف خود و انتقال هرچه بهتر و ساده‌تر اطلاعات از انیمیشن بهره می‌بریم. در ادامه قصد داریم پیرامون انیمیشن‌های تولید شده در نیک‌سو در ارتباط با موضوعات نیکوکاری و خیریه به شما اطلاعات جامع‌تری بدهیم. با ما همراه باشید.

لیست انیمیشن‌های تولیدشده در نیک‌سو

در ادامه لیستی از مهم‌ترین تولیدات مجموعه نیک‌سو در زمینه انیمیشن آورده شده است و شما می‌توانید با مشاهده این ویدئوها، آشنایی بهتری با مجموعه ما کسب کنید. 

انیمیشن چتر 1

 • کارگردان و انیماتور: صادق حسینی

نخستین انیمیشن کوتاه از لیست تولیدات استدیو نیک‌سو به اثر "چتر1" اختصاص می‌یابد. در این ویدئو کوتاه 54 ثانیه‌ای، شاهد بخششی خیلی کوچک اما گران‌ بها هستیم. فردی با چتر به همراه سه نفر دیگر بدون چتر در زیر باران کنار خیابان ایستاده‌اند.
نگاه این سه نفر به مردی است که چتر دارد و با حسرت سرتاپای او را بررسی می‌کنند؛ اما به ناگاه درست زمانی که مخاطب تصور نمی‌کند، ماشینی از راه می‌رسد و پس از آن‌که مردِ چتر به دست سوار ماشین می‌شود، چتر خود را به آن سه نفر می‌دهد. شاید بهترین پیامی که در دل این ویدئو نهفته باشد، بخشش‌های کوچک اما بزرگ است!

انیمیشن چتر 2/ سقوط

 • کارگردان و انیماتور: صادق حسینی

در قسمت دوم انیمیشن چتر، دوباره همان مردِ چتر به دست و سه عابر پیاده را مشاهده می‌کنیم. این‌بار عابرین پیاده برای دور بودن از باران خود را به چتر نزدیک می‌کنند؛ اما مرد چتر به دست تلاش می‌کند از آن‌ها فاصله بگیرد تا آن‌که از پرتگاهی به پایین پرت می‌شود!
دوباره زمان به عقب باز می‌گردد و این‌بار مرد چتر به دست تصمیم می‌گیرد تا با اشتراک گذاشتن چتر خود با آن سه عابر پیاده، کمکی هرچند کوچک به آن‌ها کرده باشد. بنابراین هدف نیک‌سو از تولید این انیمیشن، نشان دادن اهمیت کمک‌های بسیار کوچک در لحظات حیاتی است.

انیمیشن چتر 3/ چتر سوخته

 • کارگردان و انیماتور: صادق حسینی

در قسمت سوم انیمیشن چتر 3، تولید آقای صادق حسینی، با مفهوم خودخواهی روبرو می‌شویم. این بار مرد چتر به دست به همراه سه عابر پیاده در زیر باران ایستاده‌اند؛ اما هنگامی‌که این سه نفر تصمیم می‌گیرند تا خود را به چتر نزدیک کنند، مرد چتر به دست فاصله می‌گیرد و به تیر چراغ عابر پیاده می‌چسبد.
درست در همین لحظه‌ است که رعد و برقی به او اصابت می‌کند و چترش را از بین می‌برد! شاید کوچک‌ترین برداشتی که می‌توانیم از این انیمیشن نیک‌سو بکنیم آن باشد که نباید به اندک دارایی خود غره شویم و با خودخواهی تلاش کنیم نیاز دیگران را نادیده بگیریم.

استفاده از روانشناسی رنگ‌ها در ساخت انیمیشن

انیمیشن چای

 • کارگردان و انیماتور: صادق حسینی

انیمیشن چای در 1.5 دقیقه تلاش دارد تا مهم‌ترین مفهوم انسانی را به ما نشان دهد. در این ویدئو زنی را مشاهده می‌کنیم که در سرمای زمستان در حال ریختن چایی برای خود است؛ اما به ناگاه پارکبانی را در بیرون تماشا می‌کند که در چنین سرمایی مشغول کار است. زن تصمیم می‌گیرد تا با چای گرمی به استقبال او برود. شاید آن چایی گرم و تازه بهترین کمکی باشد که می‌تواند به فردی که در سرمای شدیدی قرار گرفته است بکند. عملی که ممکن است از دید ما ناچیز باشد؛ اما از دید دریافت کننده کمک، اندازه یک دنیا ارزش دارد.

انیمیشن ماسک

 • کارگردان و انیماتور: صادق حسینی

انیمیشن ماسک یکی دیگر از تولیدات انیمیشن نیک‌سو است که برای ما یادآور دوران سخت و طاقت فرسای کرونا است. همه ما دوران کرونا را به یاد می‌آوریم که برای حفظ جان خود و عزیزانمان مجبور بودیم تا حداقل بهداشت را رعایت کنیم و در محیط‌های عمومی ماسک بزنیم. این ماسک زدن گاهی برای ما عذاب آور بود، برای آن‌که نمی‌دانستیم که چه هیجانی در پشت ماسک پنهان شده است. آدم‌های اطراف ما در پشت ماسک چگونه بنظر می‌رسند؟ این ویدئو کوتاه تلاش می‌کند تا دوباره سختی‌های آن دوران و اهمیت دریغ نکردن لبخندی ساده از دیگران را به ما یادآوری کند.

انیمیشن گلفروش

 • کارگردان و انیماتور: سید صادق حسینی

انیمیشن گلفروش، دخترک دست فروشی را نشان می‌دهد که هیچ کسی از او گلی خریداری نمی‌کند. هنگامی‌که مردی آوازه‌خوان این مسئله را می‌بیند تصمیم می‌گیرد تا با ساز خود برای گلفروش آهنگ بزند و توجه مردم را جلب کند. درواقع این انیمیشن نیک‌سو می‌خواهد به ما دوباره نشان دهد که لزوما نیکوکاری و کار خیر کردن محدود به امور مالی نمی‌شود.

انیمیشن درخت

 • کارگردان و انیماتور: صادق حسینی

انیمیشن درخت تلاش کرده است تا از بعد دیگری به کار خیر و نیکی کردن نگاه کند. در این انیمیشن شاهد کمک یک انسان به پرنده‌ای بی‌پناه هستیم. بنابراین نباید فراموش کنیم که حیوانات نیز بخش مهمی از محیط ما هستند و گاهی می‌توانیم با ارائه کوچک‌ترین چیزها به آن‌ها کمک بزرگی کنیم.


انیمیشن ماهی عید

 • کارگردان و انیماتور: صادق حسینی

انیمیشن ماهی عید یکی دیگر از تولیدات نیک‌سو است که می‌تواند اندکی ذهن شما را درگیر خود کند. در این انیمیشن پسری دست فروش به ماهی شب عید که در تنگی قرار دارد، علاقمند شده است و دائما چشمش به این ماهی است که مبادا کسی او را بخرد. شاید کوچک‌ترین پیامی‌که بتوان از این ویدئو گرفت آن باشد که فردی که فقیر است از نظر مالی چیز زیادی در اختیار ندارد؛ اما دل بزرگی دارد که می‌تواند عشق و علاقه هر کسی یا هر موجودی را در خود جای دهد.

انیمیشن پیوند

 • کارگردان و انیماتور: صادق حسینی

انیمیشن پیوند، مخاطب را به یاد وضعیت خطرناک محیط زیست فعلی ایران می‌اندازد. در این انیمیشن کوتاه نیک‌سو، مردی را مشاهده می‌کنید که در دل جنگلی که رو به خشک شدن است، با تبر خود درخت بلندی را قطع می‌کند. شخصیت مهربان این انیمیشن پس از دیدن تنه قطع شده درخت، تصمیم می‌گیرد تا آن را احیا کند. مهم‌ترین نکته‌ای که می‌توان از این انیمیشن آموخت، اهمیت دادن به محیط زیست است. بهتر است در این روزها و در شرایطی که روز به روز محیط زیست کشورمان با وضعیت بدتری روبرو می‌شود، با تلاش بیشتری از درختان و محیط اطراف خودمان مراقبت کنیم.

انیمیشن آهو

 • کارگردان و انیماتور: صادق حسینی

انیمیشن آهو یکی دیگر از انیمیشن‌های تولید شده در نیک‌سو است که بدون شک ذهن شما را درگیر حیات موجودات زنده و حیوانات خواهد کرد. امروزه با شکار بی‌رویه و غیرقانونی حیوانات، شاهد هستیم که روز به روز گونه‌های بیشتری زندگیشان با خطر مواجه می‌شود. شاید این 1 دقیقه ویدئو تلنگری برای ما باشد تا به وجود و مراقبت از حیوانات اهمیت بیشتری بدهیم.

انیمیشن صندوق

 • کارگردان و انیماتور: صادق حسینی

انیمیشن صندوق در ارتباط با کودک فقیری است که در حسرت داشتن اسباب بازی زندگی می‌کند. حسرتی که باعث شده تا او شکل آن‌ها را با مداد بر روی دیوار بکشد؛ اما به ناگاه صندوقی از آسمان به زمین می‌آید که در دل خود یک عروسک خرس دارد. حال کودک به بخشی از آرزوی خود رسیده است. هدف این ویدئو آن است که به ما نشان دهد که کودکان کار یا کودکانی که در خانواده‌هایی تنگ دست بزرگ می‌شوند، ممکن است به امید دیدن رویای اسباب بازی شب را به صبح برسانند! پس ما باید به عنوان عضوی از جامعه به کودکان و خواسته‌های آن‌ها اهمیت بیشتری بدهیم.

با تکنیک‌های اصلی ساخت انیمیشن‌ آشنا شوید.!

انیمیشن گل

 • کارگردان و انیماتور: صادق حسینی

انیمیشن گل در کمتر از دو دقیقه نمایانگر تلاش انسان در کمک رسانی‌های هرچند کوچک اما مفید است. در این انیمیشن گلی را شاهد هستیم که در دل باد، در حال شکستن است؛ اما مردی تصمیم می‌گیرد تا با پارچه‌ای از او در برابر باد شدید محافظت کند.

انیمیشن دست خدا

 • کارگردان و انیماتور: سید صادق حسینی

انیمیشن دست خدا اقتباسی از نقاشی "آفرینش" اثر میکل‌آنژ است که بر سقف نمازخانه سیستین واتیکان قرار دارد.  این انیمیشن در تلاش است تا اهمیت کمک رسانی‌های مختلف به ضعفا را نشان دهد. این کمک رسانی، گویی انسان را به عنوان عنصری زندگی بخش توصیف می‌کند.

انیمیشن گاری

 • کارگردان و انیماتور: سید صادق حسینی

در انیمیشن گاری، تعامل یک کودک و مردی فقیر را شاهد هستیم. آقای صادق حسینی بار دیگر در این انیمیشن به مخاطب خود نشان می‌دهد که بخشش و نیکوکاری محدود به داشتن ثروت هنگفت مال و اموال گسترده نمی‌باشد؛ بلکه با کوچک‌ترین چیزها و حتی به ظاهر بی‌ارزش‌ترین کارها می‌توان دل افراد را شاد کرد.

انیمیشن پارک

 • کارگردان و انیماتور: سید صادق حسینی

انیمیشن پارک یکی دیگر از تولیدات انیمیشن نیک سو است که به موضوع رابطه مناسب و به دوری از تنش میان کودکان می‌پردازد. پیشنهاد می‌کنیم که اگر کودکی دارید و به دنبال آموزش اندک نکته مثبتی به او هستید، این کلیپ را به او نشان دهید.

انیمیشن دومیدانی

 • کارگردان و انیماتور: سید صادق حسینی

انیمیشن دومیدانی قصد دارد تا به فداکاری‌های برخی از انسان‌های بزرگ اشاره کند. در این ویدئو دونده‌ای را مشاهده می‌کنیم که وقتی پرنده‌‌ای زخمی را مشاهده می‌کند از دویدن دست می‌کشد و مسابقه را رها می‌کند و تلاش می‌کند تا به این پرنده کمک کند. ارسال این ویدئو برای یادآوری چنین خصلت‌های انسانی به دیگران، بسیار می‌تواند مفید باشد.

انیمیشن عیدی

 • کارگردان و انیماتور: سید صادق حسینی

آخرین انیمیشن از لیست تولیدات انیمیشن نیک‌سو، انیمیشن عیدی نام دارد. این انیمیشن در تلاش است تا در ویدئویی کمتر از 5 دقیقه، پاداش نیکوکاری و کار خیر در این دنیا را نشان دهد.

انیمیشن پیرمرد و پرنده

 • کارگردان و انیماتور: سید صادق حسینی با همکاری هنرجویان رشته انیمیشن

انیمیشن پیرمرد و پرنده نمونه‌ای خوب از کمک‌های به ظاهر کوچک اما مفید است. شاید خیلی از ما کمک کردن به حیوانات و پرندگان را فراموش کرده باشیم؛ اما شاید کمک‌های خیلی ساده ما مثل غذا دادن می‌تواند به بقای آن‌ها کمک کند. نکته جالب‌تری که وجود دارد این است که طبق گفته‌ها و تحقیقات انجام شده، حیوانات کمک ما را از یاد نخواهند برد و در این ویدئو از استودیو نیکسو تلاش شده تا به شکل اغراق آمیز به این رابطه میان انسان و حیوان پرداخته شود.

انیمیشن جلوه زندگی

 • کارگردان و انیماتور: سید صادق حسینی

اثر جلوه زندگی، آخرین انیمیشن از لیست کامل تولیدات انیمیشن نیکسو است. در این انیمیشن آقای صادق حسینی تلاش کرده تا با استفاده از دو عنصر پرنده و طرح درخت بر روی دیوار، جلوه‌ زندگی واقعی را به مخاطب نشان دهد. 

جمع بندی

در این مقاله از نیک‌سو، تلاش کردیم تا تولیدات انیمیشن استدیو نیک‌سو را تا به امروز، به شما معرفی کنیم. برای آشنایی بیشتر با مجموعه نیک‌سو می‌توانید روی لینک niksoostudio.com کلیک کنید. همچنین می‌توانید فیلم‌های کوتاه تهیه شده در همین استدیو را با کلیک بر روی لینک niksoostudio.com/short-film مشاهده نمایید.

 در بخش کامنت، برای ما بنویسید که کدام انیمیشن نیک‌سو برای شما جذاب بود؟!