مهم نیست که چقدر پیر یا جوان هستید، کارتون‌ها بخشی فراموش‌نشدنی از زندگی همه ما هستند به گونه‌ای که هیچ کس را پیدا نمی‌کنید که حداقل یک بار در زندگی خود کارتونی را تماشا نکرده باشد. به عنوان مثال، آیا می‌توانید دوران کودکی خود را بدون تماشای تام و جری تصور کنید؟ احتمالا نه، درست می‌گوییم؟!
پس تاثیر وجود نسخه کارتونی خیریه و ساخت انیمیشن خیریه برای معرفی اهداف و فعالیت‌های خیریه به مخاطبین و هک شدن نام شما در ذهن آنها، بسیار مهم است. اما چگونه و از چه مسیری می‌توان نسخه انیمیشنی خیریه را ساخت و برای دستیابی به اهداف خیریه از آن استفاده کرد؟!

اهمیت انیمیشن‌سازی در جهان امروز

کارتون‌ها تأثیرات فرهنگی مثبتی ایجاد کرده‌اند، تا جایی که افراد را تحت تأثیر قرار داده‌اند تا مانند شخصیت‌های کارتونی لباس بپوشند. این روش جذاب و مخاطب ‌پسند در زبان بین‌المللی به عنوان Cosplaying شناخته می‌شود.

کازپلی (Cosplay) که کاس‌پلی نیز خوانده می‌شود، به پوشیدن لباس برای همانندی به شخصیت‌های مانگا، انیمه، فیلم، کمیک یا بازی‌های ویدئویی گفته می‌شود.

همانطور که در دنیای واقعی افراد با پوشیدن لباسی همچون شخصیت‌های کارتونی، تصویری متفاوت از خود را به نمایش می‌گذارند، امروزه امکان ایجاد نسخه‌ای کارتونی و تخیلی از خودشان در دنیای مجازی نیز امکان‌پذیر شده است.
 شرکت‌ها از این قابلیت کارتونی کردن تصاویر شخصی، هم برای سرگرمی و هم برای بازدهی بالا در تبلیغات و تیزرهای انیمیشنی استفاده می‌کنند! ممکن است کارتونی کردن تصاویر باعث تعجبتان شود، اما باید گفت که امروزه مرز میان واقعیت و مجازی، روز به روز محوتر می‌شود.

به نظر ما، تلفیق کارتون با تصاویر واقعی ممکن است سبب شود تا ایده‌های فوق العاده کارآمد به ذهنتان خطور کند! مطمئناً  در اینستاگرام و صفحات فضای مجازی با ویدیوهای زیادی از این دست مواجه شده‌اید. ویدئوهایی که در آن‌ها مردم علاقه دارند تا خودشان را به مانند شخصیت‌های جذاب کارتونی نشان دهند.

بهترین قسمت در ارتباط با کارتونی کردن تصاویر این است که مردم از نسخه‌های کارتونی تولید شده از خودشان هم برای سرگرمی و هم به صورت حرفه‌ای در امور مختلف استفاده می‌کنند.
در‌ واقع نسخه‌های سرگرم‌کننده بیشتر در رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌شوند؛ اما نسخه‌های حرفه‌ای حتی در فیلم‌های شرکتی و چه‌بسا در تیزر‌های بسیار جذاب تبلیغاتی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. 

از آنجایی که ویدیوهای کارتونی یا انیمیشن یکی از تاثیرگذارترین روش‌ها برای جذب مخاطب به شمار می‌روند، بسیاری از کاربران به ویدیوهای کارتونی روی می‌آورند که خود را به عنوان شخصیتی کارتونی نشان دهند یا برند خودشان را به گونه‌ای متفاوت به نمایش بگذارند.

برای مطالعه:

چگونه کلیپ‌ مقدمه (اینترو) بسازیم؟

تبدیل شدن به شخصیت کارتونی در جهت اهداف خیریه

حالا که به تاثیر شخصیت‌های کارتونی بر مخاطبین واقف شدید، حتما ترغیب شده‌اید تا برای دستیابی به اهداف خیریه و معرفی خود به مخاطبین بیشتر، نسخه کارتونی از خود بسازید، اما چگونه می‌توانید خود را به یک شخصیت کارتونی تبدیل کنید؟ اگر برای انجام چنین کاری لحظه شماری می‌کنید، حتما ادامه مطلب را مطالعه کنید. 

در این قسمت به شما آموزش می‌دهیم تا گام‌به‌گام پیش بروید تا به صورت آنلاین و کاملاً رایگان تصاویر خود را کارتونی کنید.اصلا نگران نباشید؛ برای اینکار نیازی به تجربه قبلی ندارید، فقط کافیست اراده کنید!

برای آموزش کارتونی کردن تصاویر، ما از Animaker، که یک کارتون‌ساز آنلاین با کاربری ساده است، استفاده خواهیم کرد. این برنامه دارای ویژگی‌های بسیاری است که یکی از آنها به کاربران این امکان را می‌دهد که به راحتی، بدون دردسر و بدون نیاز به نصب نرم‌افزار،  از طریق مرورگر تصاویر خود را کارتونی کنند. برای اطلاعات بیشتر درباره نحوه استفاده از animaker برای ساخت انیمیشن خیریه، کافیست به وبلاگ استدیو نیکسو مراجعه کنید.

0 تا 100 ساخت یک شخصیت کارتونی به صورت رایگان

این مراحل عبارتند از:

مرحله 1: ثبت نام / ورود به Animaker؛

 استفاده از animaker برای ساخت انیمیشن خیریه

در ابتدا باید وارد سایت Animaker شوید، سپس ثبت نام کنید و حساب کاربری برای خود ایجاد کنید.

مرحله 2: یک شخصیت جدید ایجاد کنید؛

کاری که بعد از وارد به شدن به صفحه اصلی سایت باید انجام دهید، ایجاد یک شخصیت جدید است. اما قبل از آن، شما باید انتخاب کنید که قصد کارتونی کردن چه کسی را دارید؟ مدیر خیریه یا یکی از شخصیت‌های تاثیرگذار بر مخاطبین خیریه؟!
در این آموزش، ما، "ویل اسمیت" را انتخاب می‌کنیم!
حالا بیایید ساخت شخصیت کارتونی ویل اسمیت را شروع کنیم! برای ساخت یک شخصیت جدید، روی ایجاد (create) کلیک کنید.

 استفاده از animaker برای ساخت انیمیشن خیریه

سپس بر روی گزینه “create a character” کلیک کنید.

 استفاده از animaker برای ساخت انیمیشن خیریه

مرحله 3: شخصیت مورد نظر خود را انتخاب کنید؛

مرحله بعدی بسیار ساده است. شما تعداد زیادی گزینه قابل تنظیم برای ایجاد شخصیت موردنظر خود دارید.
برای شروع، می‌توانید نوع شخصیت را انتخاب کنید. از بین گزینه‌های موجود در سایت می‌توان به پسر، دختر، مرد، زن و... اشاره کرد. برای ایجاد شخصیت کارتونی ویل اسمیت، گزینه "Male" (مرد) را انتخاب می‌کنیم.

 استفاده از animaker برای ساخت انیمیشن خیریه

هنگامی که نوع شخصیت خود را انتخاب کردید، به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که می‌توانید از میان مجموعه‌ای از گزینه‌ها به شخصیت‌های از پیش ساخته شده دسترسی داشته باشید.
گزینه‌‌های مختلف را در این صفحه امتحان کنید. حتی می‌توانید یک شخصیت را از این لیست انتخاب کنید و با توجه به اولویت‌های خود شروع به سفارشی سازی آن کنید.
ما در این قسمت پیراهن زرد را انتخاب می‌کنیم چون شباهت بیشتری به شخصیت واقعی ویل اسمیت دارد.

 استفاده از animaker برای ساخت انیمیشن خیریه

مرحله 4: سفارشی سازی شخصیت موردنظر؛

حالا بیایید این شخصیتی را که تا اینجا انتخاب کرده‌ایم، ویرایش کنیم. در این قسمت لازم است تا تغییرات دقیق‌تری برای شخصیت موردنظرمان ایجاد کنیم تا شبیه ویل اسمیت در دنیای واقعی شود.
می‌توانید رنگ پوست، مو، شکل صورت، ریش، چشم‌ها، ابروها، بینی، لب‌ها، گوش‌ها، گوشواره‌ها، خطوط اخم، چین و چروک، خطوط لبخند، خال، لباس، عینک، کلاه، هدفون، جواهر، ساعت، ماسک و خالکوبی را به شخصیت خودتان اضافه کنید.

برای شروع، در شکل صورت شخصیت مورد نظرمان، تغییراتی برای مطابقت با ظاهر نهایی ویل اسمیت، ایجاد می‌کنیم. برای اینکه آن را واقعی‌تر کنید، حتی می‌توانید خطوط اخم را به  چهره شخصیت خود اضافه کنید. در مرحله بعد، می‌توانیم به بخش لباس برویم و لباسی رسمی برای ویل اسمیت انتخاب کنیم.

 استفاده از animaker برای ساخت انیمیشن خیریه

 استفاده از animaker برای ساخت انیمیشن خیریه


هنگامی که لباس مناسب را انتخاب کردید، کار بعدی تغییر رنگ آن است. برای انجام این کار می‌توانید به بخش Top wear بروید و رنگ را باتوجه به سلقیه خود انتخاب کنید.
 برای ست شدن با کت مشکی ویل اسمیت، می‌توانیم شلوار مشکی را اضافه کنیم. این تغییر رنگ در قسمت Bottom wear قابل انجام است.

 استفاده از animaker برای ساخت انیمیشن خیریه

 استفاده از animaker برای ساخت انیمیشن خیریه

 استفاده از animaker برای ساخت انیمیشن خیریه

 استفاده از animaker برای ساخت انیمیشن خیریه

مرحله 5: شخصیت ساخته شده را ذخیره کنید؛

پس از اتمام کار، باید روی دکمه سبز رنگ SAVE در قسمت بالا، سمت راست کلیک کنید.
اکنون شخصیت کارتونی موردنظر شما آماده است. به همین سادگی، شما می‌توانید شخصیت کارتونی خودتان را بسازید و به معنای واقعی کلمه از آن در هر جایی که می‌خواهید استفاده کنید. 

 استفاده از animaker برای ساخت انیمیشن خیریه

هنگامی که شخصیت را ذخیره کردید، شخصیت تولید شده، به بخش "شخصیت‌های من" در کتابخانه اضافه می‌شود.

مرحله 6: شخصیت خود را به ستاره ویدیو تبدیل کنید!

شما نسخه کارتونی از ستاره سینمای هالیوود، یعنی "ویل اسمیت" را دارید، اکنون تنها کاری که باید انجام دهید این است که از خلاقیت خودتان استفاده کنید و شخصیت موردنظر را به شکل‌های مختلف در قالب ویدئوهای متحرک به نمایش بگذارید. برای این کار به قسمت Characters رفته و بر روی گزینه My Characters کلیک کنید.

 استفاده از animaker برای ساخت انیمیشن خیریه

حالا باید شخصیت پیش فرض موجود در ویدئو را با شخصیت "ویل اسمیت" که به تازگی ساخته‌اید، جایگزین کنید، در ادامه آموزش، همراه نیکسو باشید و در طی مراحل کار، اگر به مشکلی برخوردید و نیاز به راهنمایی داشتید با استدیو نیکسو تماس بگیرید.

چگونه شخصیت پیش‌فرض را جایگزین کنیم؟

ابتدا روی کاراکتر موجود کلیک کنید. با کلیک کردن، پنجره خاصی برای کاراکتر باز می‌شود.
در زیر پنجره ویژگی‌های شخصیت، گزینه جایگزین را انتخاب کنید و شخصیت خود را از کتابخانه شخصیت (در بخش شخصیت‌های من) انتخاب کنید.
در اینجا یک GIF کوتاه در مورد نحوه جایگزینی یک شخصیت پیش فرض در ویدئو با شخصیت جدید ایجاد شده، ارائه شده است!

 استفاده از animaker برای ساخت انیمیشن خیریه

درست مانند نحوه ایجاد نسخه کارتونی "ویل اسمیت"، شما به راحتی می‌توانید نسخه کارتونی خیریه خود را نیز ایجاد کنید. اگر می‌خواهید کاراکتر خود را جذاب‌تر کنید، می‌توانید گزینه‌های زیادی را برای شخصی‌سازی شخصیت موردنظر خودتان بررسی کنید.

بیشتر بخوانید:

تقویت استراتژی بازاریابی خیریه به کمک ویدیو

امیدواریم این مقاله برای راهنمایی شما مفید بوده باشد و نشان دهد که چگونه شخصیت کارتونی خود را بسازید و چگونه به صورت آنلاین آن را تبدیل به یک کارتون کنید. پس منتظر چه چیزی هستید؟
همین الان سعی کنید شخصیت کارتونی موردنظرتان را ایجاد و با استفاده از آن تفاوتی بزرگ را در ویدئوهای تولیدی خود ایجاد کنید!

خوشحال می‌شویم تا سوالات و نظرات خود را پیرامون کارتونی کردن تصاویر در بخش نظرات برای ما بنویسید. ما علاقمند هستیم تا به شما در تجربه چنین کار خلاقانه‌ای کمک کنیم.

با ایجاد نسخه کارتونی به مخاطبین خود نزدیکتر شوید!

وقتی صحبت از استفاده از المان‌های کارتونی و انیمیشنی در کسب‌وکارها می‌شود، استودیو نیک سو به عنوان مجموعه‌ای از متخصصین حوزه انیمیشن سازی و فیلم کوتاه، در کنار شما خواهد بود. توجه دقیق به جزئیات، همراه با مهارت ما در داستان‌سرایی، تضمین می‌کند که هر پروژه به یک شاهکار هنری تبدیل شود. 

ما به خود می‌بالیم که با تولید انیمیشن‌ خیریه و فیلم کوتاه حوزه نیکوکاری، فرصتی فوق العاده برای نمایش کار نیک و افراد نیکوکار در فضایی متفاوت از همیشه فراهم می‌آوریم.
 اگر به دنبال خلق تصاویر کارتونی و انیمیشنی برای مجموعه خودتان هستید، همین حالا با ما تماس بگیرید.

منبع: وبسایت animaker