یک استراتژی بازاریابی ویدئویی در رسانه‌های اجتماعی می‌تواند برای خیریه‌ها بسیار موثر باشد. از تصمیم‌گیری درباره استراتژی محتوای مناسب گرفته تا اختصاص بودجه مناسب و ایجاد ویدیوها، هر مرحله باید به دقت مورد توجه قرار گیرد.

انیمیشن و یا فیلم کوتاه می‌تواند نقش کلیدی در استراتژی‌های بازاریابی رسانه‌های اجتماعی خیریه‌ و سازمان‌های مردم نهاد داشته باشد. اما چگونه؟!

بازاریابی رسانه‌های اجتماعی

با گذشت سال‌ها، جلب توجه از طریق بازاریابی رسانه‌های اجتماعی سخت‌تر و دشوارتر شده است. اگر خیریه شما توسط نوعی منابع و یا استراتژی مالی پشتیبانی نمی‌شود، پست‌های ارگانیک شما همیشه دیده نمی‌شوند، حتی توسط افرادی که شما را دنبال می‌کنند. پس چه کاری باید کرد؟!

فیسبوک

 از میان پلتفرم‌های اصلی رسانه‌های اجتماعی، فیسبوک محدودترین است، با میانگین دسترسی ارگانیک تنها 2.2٪ در هر پست. برای درک این موضوع، باید گفت اگر شما 100 هزار نفر را در فیس بوک دنبال می‌کنید، تنها 2200 نفر یک پست ارگانیک (یا غیر پولی) را در حین پیمایش در فیدهای خود مشاهده خواهند کرد.

لینکدین

لینکدین کمی بهتر است، با میانگین دسترسی ارگانیک 5.3٪ و تا 10٪ برای برخی از پیج‌ها.  

اینستاگرام

اینستاگرام با میانگین 9.4% یکی از بهترین پلتفرم‌ها با امکان دریافت بازخورد تا 25% است.

بنابراین، تعداد زیاد فالوورها به این معنی نیست که شما به همان میزان تعامل خواهید داشت. بلکه به این معنی است که شما باید حضوری ارگانیک ایجاد کنید که مردم را فعالانه جذب کند.

 محتوای ویدیویی در رسانه‌های اجتماعی طی دهه گذشته بسیار محبوبیت داشته است. بدون شک بهترین نوع محتوا برای جلب توجه مخاطبان و حفظ آن است. با این حال، ایجاد بازاریابی ویدئویی ارگانیک که بازگشت سرمایه خوبی را فراهم می‌کند، بخش دشواری است.

استفاده از انیمیشن در استراتژی رسانه‌های اجتماعی خیریه

 به زبان ساده، ویدیوها باید سرگرم کننده باشند تا تأثیر قابل توجهی بر کانال‌های اجتماعی بگذارند، به خصوص که این عامل سرگرمی مورد انتظار است.

اهمیت برند برای جذب سرمایه در موسسات خیریه

 به‌عنوان یک برند، می‌خواهید تصویری حرفه‌ای ایجاد کنید و در عین حال مخاطبان خود را مجذوب خود کنید، بنابراین سرمایه‌گذاری روی محتوای متحرک یا همان انیمیشن معمولاً بهترین کار است.  
این موضوع به شما امکان می‌دهد که به تصویر برند خود وفادار بمانید و در حالی که محتوایی منحصر به فرد خلق می‌کنید (شاید حتی با کمی طنز)، یک پیام کلیدی را ارائه دهید.

برخی از بهترین انیمیشن‌ها و ویدیوهای کوتاه که در رسانه‌های اجتماعی خوب جواب می‌دهند، عبارتند از:

  • گزارشات سالانه

 ایجاد محتوای ویدئویی را در نظر بگیرید که عملکرد سازمان شما را در سال گذشته خلاصه می‌کند، از جمله برخی از بزرگترین موفقیت‌ها و دستاوردهای شما را.

  • تاریخچه شرکت

اگر نام تجاری شما تاریخچه جالبی دارد، یک انیمیشن می‌تواند راهی عالی برای نمایش و معرفی شما باشد. در مورد نحوه شروع کار برند و فعالیت خود صحبت کنید.

  • محتوای ماموریت محور

اگر برند شما از سازمان‌های خیریه حمایت می‌کند، پست‌های اجتماعی مکان مناسبی برای صحبت در مورد این موضوع هستند و می‌توانند به خوبی آگاهی از برند شما را افزایش دهند.

  • ویدیوهای استخدام

اگر نام تجاری شما به سرعت در حال رشد است، می‌توانید روی برخی از محتوای متحرک سرمایه‌گذاری کنید که تلاش‌های شما را برای استخدام ارتقا می‌دهد.

استراتژی بازاریابی رسانه‌های اجتماعی

سرمایه‌گذاری در استراتژی بازاریابی رسانه‌های اجتماعی تقریباً همیشه با حضور اجتماعی همراه است. به طوریکه تبلیغات رسانه‌های اجتماعی B2B به تنهایی توسط 83 درصد از بازاریابان استفاده شده و در رتبه دوم بازاریابی موتورهای جستجو قرار گرفته است و بخش بزرگی از بودجه بازاریابی دیجیتال برند را تشکیل می‌دهد، اما اینکه چقدر می‌توانید برای بازاریابی رسانه‌های اجتماعی هزینه کنید، تا حد زیادی به اندازه و اهداف سازمان شما بستگی دارد و یک سازمان متوسط می‌تواند بین 200 تا 350 دلار در روز برای بازاریابی رسانه‌های اجتماعی هزینه کند.

استفاده از محتوای ویدیویی برای تبلیغات بسیاری از برندها به خصوص سازمان‌هایی در یک فضای آنلاین شلوغ و پربازدید رقابت می‌کنند، کاملا استاندارد است. همچنین بسیار مهم است که این ویدیوها نسبت به استراتژی پولی در نظر گرفته شده، منطقی باشد و نتایجی را که انتظار دارید در اختیار شما قرار دهند. بنابراین توصیه می‌کنیم فیلم‌های کوتاه و انیمیشن خیریه را به صورت زیر را به کار ببرید:

  • انیمیشن‌های توضیحی

 انیمیشن‌ها و ویدئوهای توضیحی می‌توانند بهترین نوع محتوا برای معرفی محصولات یا خدمات به شکلی جذاب باشند.  آن‌ها بسیار متنوع هستند و می‌توانند در صفحات اول سایت یا ایمیل‌های کمپین اجتماعی شما تغییر کاربری دهند.

انیمشن‌های توضیحی؛ هدفمندترین راه معرفی اهداف خیریه‌

  • ویدیوهای تبلیغاتی فروش

انیمیشن‌ها و ویدیوهای کوتاه برای حمایت از فروش، راهی عالی برای کمک به بازاریابی و همسویی با اهداف سازمان است. این ویدیوها برای افرادی که به محصولات یا خدمات خیریه شما علاقه نشان داده‌اند و حالا می‌خواهید در رسانه‌های اجتماعی مجدداً آنها را هدف قرار دهید، بسیار مؤثر است.

  • ویدیوهای تبلیغاتی رویدادها

اگر برند شما میزبان وبینارها یا رویدادهای منظم است، انیمیشن‌ها می‌توانند از این کمپین‌ها پشتیبانی کنند. از آنجایی که فیلم‌های کوتاه و انیمیشن‌ها را می‌توان راحت‌تر از فیلم‌های اکشن زنده به‌روزرسانی کرد، می‌توانید آن‌ها را برای رویدادهای آینده نیز تغییر دهید.

منبع: وبسایت contentcreatures