شاید به این مورد فکر کنید که آیا ساخت ویدیو توضیحی گزینه مناسبی برای سازمان و کسب‌وکار من است یا خیر؟
در ادامه این مقاله از وبلاگ نیکسو؛ با توجه به چالش‌ها و بازارهای منحصر به فرد صنایع مختلف، به برخی از صنایع برجسته اشاره می‌کنیم که با استفاده از ویدیوهای توضیحی موفقیت‌های قابل توجهی کسب کرده‌اند.

کاربرد ویدئوهای توضیحی در صنایع مختلف

1. صنعت بهداشت و درمان

تنها کافیست کمی با سیستم بهداشت و درمان ارتباط داشته باشید تا متوجه شوید چقدر پیچیده است. از بیمه تا درمان‌ها، حتی چیزی مانند گرفتن وقت ویزیت دکتر می‌تواند گیج‌کننده‌ باشد. برای آموزش ارتباط گرفتن با این سیستم تعداد زیادی ویدیوهای توضیحی وجود دارد. با استفاده از یک ویدیوی ثابت با قابلیت اشتراک‌گذاری، می‌توانید با پزشکان، بیماران و مدیران دفتر ارتباط برقرار کنید. مقاله کامل را در مورد انیمیشن‌های توضیحی برای صنعت بهداشت بخوانید.

بیشتر بخوانید:

تبلیغات آنلاین و انیمیشن؛ بهترین ترکیب بازاریابی

2. سازمان‌های مردم نهاد

اگر در بخش ارتباطات یا جمع‌آوری سرمایه‌ یک سازمان مردم نهاد کار می‌کنید، می‌دانید که داستان‌سرایی چقدر مهم است. برای جلب حمایت مردم به صورت زمان، پول یا روایت خوبی‌های شما، باید قلب و ذهن آن‌ها را به خود جلب کنید. ویدیوهای توضیحی روش مناسبی هستند تا بتوانید به کمک آن داستان سازمان خود را بیان کرده و احساسات افراد را برانگیخته کنید.

3. تکنولوژی و امنیت

پیشرفت‌های جدید در تکنولوژی هر روز اتفاق می‌افتد. این پیشرفت‌ها احساس هیجان را به ارمغان می‌آورند، اما ممکن است همچنین احساس عدم اطمینان یا حتی ترس را نیز به همراه داشته باشند، به ویژه در مورد امنیت. ویدیوهای توضیحی با ارائه اطلاعات قابل اعتماد و قابل فهم، این احساس ترس را کاهش می‌دهند. آن‌ها به کاربران آموزش می‌دهند که چگونه از محصولات بهترین استفاده را داشته باشند و شکاف بین عدم اطمینان تا رضایت را ازبین ببرند.

4. سرمایه گذاری

صنعت مالی یکی از حوزه‌هایی است که اطلاعات بسیار مهمی دارد، اما گاهی اوقات بسیار پیچیده و گیج‌کننده به نظر می‌آید. ما ویدیوهای توضیحی ایجاد کرده‌ایم تا بتوانیم اصول اولیه‌ی سرمایه گذاری شخصی را به صورت ساده برای افراد جوان توضیح دهیم. همچنین ویدیوهایی طراحی کرده‌ایم که به افرادی که می‌خواهند برای اولین بار خانه بخرند راهنمایی کند.

 بسیاری از افراد از موضوعات مالی می‌ترسند و ممکن است حتی از تعامل با نهادهای مالی دوری کنند. ویدیوهای خوب، مشتریان را توانمند می‌کند تا تصمیم‌های مالی سودآور بگیرند.

کاربرد انیمیشن در کسب و کارها

5. منابع انسانی

یکی از عملکردهای مهم در هر کسب‌وکار، منابع انسانی است. گاهی اوقات کسب‌وکارها از اهمیت کارمندان‌شان غفلت می‌کنند. یک کارفرمای باهوش می‌تواند با ایجاد یک برنامه ارتباط داخلی قوی، مشارکت و درک کارمندان بازدهی پرسنل خود را افزایش دهد. ویدیوهای توضیحی بسیار کارآمد هستند تا سیاست‌های جدید را اجرا کنند و انگیزه را افزایش دهند.

برای مطالعه:

با 9 کمپین ویدئویی الهام بخش حوزه نیکوکاری آشنا شوید!

با ساخت انیمیشن، سازمان‌تان بیشتر دیده می‌شود!

ممکن است احساس کنید که درباره اثر بخشی ویدیوهای انیمیشنی اقرار کرده‌ایم، اما حقیقت این است که ما در طول سال‌ها با انواع کسب‌وکارها همکاری داشته‌ایم و اثربخشی ویدیوهای توضیحی در همه زمینه‌ها را به طور مستقیم مشاهده کردیم. 

اگر شما نیز فکر می‌کنید در کسب‌و‌کار شما بخش پیچیده ای وجود دارد که نیاز دارد برای مخاطبان شفاف‌سازی شود، ویدیوهای توضیحی می‌توانند به کمک شما بیایند.
استدیو نیک‌سو یکی از معتبرترین مجموعه‌های تولید انیمیشن است که می‌تواند با داشتن ایده‌های خلاقانه و جذاب پیچیده‌ترین مفاهیم را هم به صورت ساده و قابل فهم توضیح دهد.

منبع: وبسایت nextdayanimations