در طول دوره شیوع ویروس کرونا (COVID-19)، شاهد تغییر و ناآرام شدن زندگی روزمره جوامع و در کل جهان بودیم. در چنین مواقعی که دنیا دچار تغییرات شده است، ارتباط موسسات خیریه با افراد جامعه باید به شیوه‌ای سریع‌تر و دقیق‌تر انجام گیرد. همچنین به داستان‌سرایی قانع کننده‌تر برای برانگیختن احساسات مخاطبین و تسخیر قلب و ذهن آن‌ها نیاز داریم.

در چنین زمان‌هایی سازمان‌های خیریه باید بتوانند از روش‌های مختلفی برای ارائه و انتقال پیام‌های خود استفاده کنند. در واقع، همه‌گیری کرونا، موضوعات بسیاری را روشن کرد. به عنوان مثال، مردم درباره شکنندگی جامعه و سیستم‌های که آن را پا برجا نگه می‌دارند، همچنین درباره آسیب‌پذیرترین قشرهای جامعه آگاه‌تر شدند.

این وضعیت نشان می‌دهد که ما چقدر به هم وابسته هستیم و بیشتر از هر زمان دیگری در کنار هم خواهیم بود. حال سازمان‌های خیریه می‌توانند از این لحظات گران‌بها استفاده کنند.  حال سوال اینجا است که داستان‌سرایی چه ربطی به همه این‌ها دارد؟ 

گزارش CAF از میزان کمک به افراد غریبه و خیریه‌ها در شرایط کرونا

داستان‌سرایی؛ راهی موثر برای انتقال پیام خیریه‌ها

داستان‌ها راهی بسیار عالی برای ارتباط بین انسان‌ها و اشتراک‌گذاری هدف و پیامشان با یکدیگر است. استفاده از یک داستان قوی می‌تواند ارتباط پایداری با مخاطب شما ایجاد کند. برای این که بتوانید از این طریق یک ارتباط عالی با مخاطبین خود برقرار کنید، بهتر است این سوالات را از خود بپرسید:
سازمان شما سعی دارد چه داستانی را بیان کند؟ آیا آن داستان با شرایطی که در آن قرار داریم جور در می‌آید؟ پیام شما چگونه در زندگی واقعی افراد جای خواهد گرفت؟ چگونه می‌توانید پیام خود را با یک داستانی مملو از شخصیت‌ها، آغاز، میانه و پایان عالی درست کنید؟

صدای خود را به گوش افراد برسانید!

مهم نیست هدف شما جمع آوری پول باشد یا صرفا این کار را برای گسترش آگاهی انجام می‌دهید. چیزی که اهمیت دارد این است که اکنون باید برای رساندن صدای خود به گوش مردم کاری انجام دهید؛ چرا که مردم بیش‌تر از هر زمان دیگری توجه خواهند کرد. به عنوان مثال؛ کرونا و نژادپرستی و...

بهترین کاری که می‌توانید برای ارتباط برقرار کردن با مخاطب در شرایط قرنطینه انجام دهید این است که از یک انیمیشن خیریه استفاده کنید. 

انیمیشن خیریه چیست؟

از شرکتی کمک بگیرید که در کمترین زمان ممکن بتواند یک انیمیشن را از بذر یک ایده تا فایل نهایی بسازد؛ چرا که اطلاعات و استراتژی‌ها هر ساعت تغییر می‌کنند و سرعت عمل بسیار مهم است.
برای ساختن یک ویدئو آگاهی بخش مناسب باید به این فکر کرد که چگونه چنین ویدئویی می‌تواند به رفع مشکلاتی که در شرایط خاص روی می‌دهند و کشف علل اساسی آن‌ها کمک کند.

چیزی که در روزهای شیوع کرونا توانسته بود نظر همه را به خود جلب کند، نحوه صحبت مطبوعات و افراد صاحب قدرت درباره کرونا بود. به عنوان مثال، به آن «ویروس چینی» می‌گفتند که این نام نامناسب سبب نفرت مردم نسبت به آسیا شده بود. بنابراین، برخی از سازمان‌ها سعی کردند که داستانی را منتشر کنند تا دیدگاه مردم را تغییر دهند. 

در واقع، ویدئوهای آگاهی بخش راهی برای رساندن داستان، ایده و پیام شما به گوش میدم آن هم به موثرترین شکل ممکن هستند. این ویدئوها بسیار متقاعدکننده هستند و همچنین می‌توان به راحتی آن‌ها را به اشتراک گذاشت. در حال حاضر، مردم می‌خواهند بدانند چگونه می‌توانند جهان را بهتر کنند. آن‌ها می خواهند کمک کنند، پس شما می‌توانید با ساخت یک انیمیشن خیریه عالی به آن‌ها کمک کنید این کار را انجام دهند. 

منبع: وبسایت nextdayanimations