اگر در دهه گذشته در فضای مجازی فعال بوده‌ایدِ، احتمالا متوجه افزایش روزافزون ویدئو‌ها و کلیپ‌ها شده‌اید. ویدئو و کلیپ اکنون ابزارهای قدرتمندی برای انتقال پیام سازمان‌ها به تمام مردم هستند و با پیشرفت رسانه و فضای مجازی، این ابزارها برای هر سازمانی هر اندازه، شکل و بودجه قابل دسترس‌تر شده است. نکته مهم‌تر این است که برای استفاده از ویدئو برای انتقال پیام سازمان خود به بودجه هنگفتی نیاز ندارید.

با ساخت یک ویدئوی آگاهی بخش، در عرض چند دقیقه یا کمتر، یک ایده یا پیام را با لحنی ساده و قانع کننده از طریق تصاویر و صحنه‌هایی جذاب توضیح دهید. 

ضرورت ساخت انیمیشن برای خیریه‌ها

حال نکته‌ای که اهمیت دارد این است که چه چیزی باعث می‌شود تا یک انیمیشن آگاهی بخش برای خیریه مناسب باشد؟ ما می دانیم که سازمان های خیریه با چالش‌های مختص به خودشان روبرو هستند و این انیمیشن‌های آگاهی بخش هستند که می‌توانند به آن‌ها کمک کنند.

پیام خود را با مخاطبان بیشتری به اشتراک بگذارید؛

سازمان‌های خیریه به تغییر جهان کمک می‌کنند. مشکل جامعه هر چه باشد، به احتمال زیاد بسیار مهم است؛ اما ممکن است افراد درباره آن اطلاعات کافی نداشته باشند یا این که به آن‌ اهمیت نمی‌دهند. برای این که بتوانید مشکل سازمان خود یا مشکل جامعه را به گوش مردم برسانید، باید بتوانید به خوبی اطلاع رسانی را انجام دهید و صدای خود را به عموم مردم، سیاست‌گذاران و افرادی که در یک جامعه خاص زندگی می‌کنند، برسانید. 

انیمیشن‌های آگاهی بخشی می‌توانند پیام‌های مهم و پیچیده‌های شما را در قالب یک فیلم کوتاه، قابل درک و جذاب به گوش مردم برسانند.

مزایای ساخت انیمیشن برای خیریه‌ها

اهداف خاص و عملی خود را دنبال کنید؛

علاوه بر ایجاد آگاهی در مردم، بیشتر سازمان‌های خیریه به دنبال افرادی هستند که بتوانند از طریق کمک‌های مالی، داوطلب شدن، اشتراک‌گذاری پست‌ها در شبکه‌هایشان یا امضای یک قرارداد به پیشرفت سازمان کمک کنند. انیمیشن‌های آگاهی بخشی، با ارائه دادن پیام اصلی خود، می‌توانند به عنوان یک فراخوان قدرتمند عمل کنند و مسیری را برای شروع اقدامات خیرخواهانه ایجاد کرده و کنش‌ها را هدایت کنند.

با دنیای در حال تغییر سازگار شوید؛

دنیا و تکنولوژی در حال تغییر هستند. اگر می‌خواهید جلوتر از زمان خود حرکت کنید، یک انیمیشن آگاهی بخشی خیریه راه بسیار خوبی برای این کار است. بسیاری از موسسات خیریه برای همگام شدن با چنین روندهایی مشکل دارند، با این حال، این روزها ارتباط آنلاین با افراد ضروری است. یک انیمیشن آگاهی بخشی می‌تواند به شما کمک کند یک هویت عالی در فضای مجازی بسازید و حضور خود را در عرصه تکنولوژی و فضای مجازی ارتقا بخشید.

کارها را به متخصصان بسپارید؛

در راه تغییر جهان، همیشه کارهای خاص و بزرگی برای انجام دادن وجود دارد. بنابراین، چالش بزرگی که بسیاری از سازمان‌های خیریه با آن مواجه هستند، حجم کار است. مهم نیست سازمان شما زیاد فعال باشد یا فقط تلاش کند در راستای اهداف خود کارهای بسیاری انجام دهد، در هر دو صورت اضافه کردن یک ابتکار عمل بزرگ مانند یک انیمیشن آگاهی بخشی، به برنامه کاری ممکن است راه حل خوبی باشد که شما با آن آشنایی خاصی نداشته باشید.

خوشبختانه، متخصصانی وجود دارند که می‌توانند شما را در این فرآیند راهنمایی کنند و یک انیمیشن خیریه کاربردی و زیبا برای شما تولید کنند. 

یکی از فعالیت‌های استودیو نیک‌سو ساخت انیمیشن با محوریت نیکوکاری و نوع دوستی است.

انیمیشن‌های نیک‌سو در بسیاری از جشنواره‌های داخلی به مراحل نهایی راه پیدا کرده است و به طور اختصاصی در شبکه پویا پخش شده است.

از فضای مجازی کمک بگیرید؛

در دنیای امروز که بیشتر کارهای ما به صورت آنلاین و در فضای مجازی انجام می‌شود، بسیاری از سازمان‌ها به دنبال راه‌هایی برای راه‌اندازی کمپین‌ها به منظور جمع‌آوری کمک‌های مالی، اطلاع‌رسانی درباره فرصت‌هایی برای حمایت از سازمان و حتی میزبانی جشن‌ها و مراسمات سالانه از طریق اینترنت هستند.

همه ما می‌دانیم که جمع آوری کمک مالی برای یک سازمان خیریه چقدر مهم است. سعی کنید با یک ویدئوی بسیار زیبا مخاطبانتان را قانع کنید درخواست‌های شما را درک کرده و با دیگران به اشتراک بگذارند.
نکته مهم این است که ار این طریق هر کسی که نمی‌تواند در رویداد‌های مجازی شرکت کند، می‌تواند عضو کمپین شود. می‌توانید ویدیوی خود را در مراسم‌های مختلف خود به نمایش گذاشته و سپس آن را برای مخاطبان خود به اشتراک بگذارید.

 منبع: وبسایت nextdayanimations