مسلماً شما هم از آن دسته افرادی هستید که همیشه به دنبال گفتن داستان‌های خارق‌العاده و شگفت‌انگیز برای دیگران بوده‌اید. اما حتماً اطلاع دارید که در داستان‌پردازی باید احتیاط زیادی به خرج داد، چرا که اگر ایده مورد نظر به شکل درست و مختصر بیان نشود و در حین روایت داستان مخاطب علاقه خود را از دست بدهد، آنگاه داستان با شکست مواجه خواهد شد. بنابراین داستان‌پردازی عملاً یکی از مهارت‌هایی است که باید به طریق درست انجام شود.

یکی از بهترین ابزارها برای روایت داستان، ویدیو به ویژه ویدیوهای متحرک یا اصطلاحاً انیمیشن است. کودک درون هر فرد در مواجهه با ویدیوهای انیمیشنی و شخصیت‌های کارتونی که داستان‌ها را روایت می‌کنند، دچار هیجان‌زدگی می‌شود. بنابراین استفاده از ویدیوهای متحرک برای گفتن داستان یک ایده خوب و فوق‌العاده است!

برای ساخت انیمیشن‌های جذاب و خارق‌العاده به نرم‌افزاری پیشرفته با کاربری آسان نیاز دارید و به همین دلیل در این مقاله یک ابزار مناسب و مورد اعتماد بیش از 16 میلیون کاربر در سراسر جهان را برای ساخت بهترین انیمیشن‌ها به شما معرفی می‌کنیم.

5 دلیل برتری انیمیکر (Animaker) در نرم‌افزار‌های رایگان انیمیشن‌سازی

 • شخصیت‌سازی سفارشی
 • دارا بودن بیش از هزار الگوی ویدیویی
 • متحرک‌سازی بدون نیاز به ترسیم
 • برخورداری از 100 میلیون «Stock Assets»
 • قابلیت افزودن صداگذاری

1. شخصیت‌ساز سفارشی

انیمیکر دارای یک ابزار شخصیت‌ساز (Character Builder) سفارشی است که با استفاده از این ابزار می‌توانید بیش از یک میلیون کاراکتر منحصر به فرد ایجاد کنید. برای ایجاد یک کاراکتر جدید کافی است نوع و قالب کاراکتر مورد نظر را انتخاب کرده و آن را طبق نیازهای خود سفارشی‌سازی کنید.

در این نرم‌افزار می‌توانید همه ویژگی‌های کاراکتر از شکل صورت گرفته تا کفش، مدل مو، هدبند و هر خصوصیت دیگر آن را مشخص کنید.

حتی می‌توانید یک نسخه کارتونی از خودتان بسازید و آن را در ویدیوها قرار دهید. کاراکتر را به گونه‌ای خلق کنید که داستان را نقل کرده و برخوردی صمیمانه با مخاطبان داشته باشد.

به جز ایجاد کاراکترهای سفارشی می‌توانید از بین صدها کاراکتر از پیش‌ساخته‌شده در داخل کتابخانه نیز گزینه مورد نظرتان را انتخاب کنید. کتابخانه بزرگ انیمیکر شامل انواع کاراکتر از شخصیت‌های بزرگسال گرفته تا کودکان و حیوانات است. رفتارهای (actions) جالب را انتخاب و در ویدیوهای کارتونی به نمایش بگذارید تا توجه بینندگان را به خود جلب کند!

2. دارا بودن بیش از هزار الگوی ویدیویی

شاید شما بهترین طراح باشید اما نتوانید فیلمنامه خوب بنویسید یا ممکن است بهترین فیلنامه‌نویس دنیا باشید اما فاقد مهارت طراحی یک ویدیوی عالی باشید. در عین حال ممکن است در هر دو زمینه فاقد مهارت باشید اما این به معنای صرفنظر کردن از ویدیوهای خوب نیست.

پس به هر دلیلی اگر می‌خواهید با کمک متخصصان ویدیوهای دیدنی و صحنه به صحنه بسازید از فهرست بلندبالای الگوهای آماده، از پیش‌ساخته‌شده و کاربرپسند انیمیکر استفاده کنید.

آیا می‌خواهید ویدیویی برای توصیف محصول‌تان بسازید که نشاندهنده میزان عالی بودن آن باشد؟ برای مثال، شاید بخواهید با فهرست کردن دغدغه‌های مشتریان نشان دهید که محصول مورد نظر چطور می‌تواند این مشکلات را حل کند و مهم‌تر از همه یک فراخوان عمل (CTA) را در انتهای ویدیو بگنجانید.

شاید هم تمایل داشته باشید تا یک ویدیوی سالگرد ایجاد کنید که مونتاژ عکس زیبا از شما و شریک زندگی‌تان باشد.

موضوع هر چه باشد، انیمکر الگوهای مناسبی را برای شما در دسته‌بندی‌های مختلف همچون ویدیوهای شرکتی، تبلیغات ویدیویی، ویدیوهای رسانه اجتماعی، دعوت‌نامه‌های عروسی و غیره در اختیار دارد. کتابخانه بزرگ الگوهای انیمکر دارای ویدیوهایی برای هر مناسبت مختلف است.

در بین الگوهای موجود جستجو و پیش‌نمایش آنها را مشاهده کنید تا از ظاهر‌شان مطلع شوید و با کلیک روی گزینه مورد نظر آن را به عنوان پروژه شروع کنید! سپس متن و ویژگی‌ها را به دلخواه ویرایش کرده و آن به ویدیوی خود تبدیل کنید.

اگر با کمبود وقت مواجه هستید و نیاز به ساخت ویدیویی فقط با چند کلیک دارید، کتابخانه الگوهای (templates) انیمیکر بهترین گزینه برای شماست!

مراحل و مزایای ساخت انیمیشن برای خیریه‌ها

3. متحرک‌سازی بدون نیاز به ترسیم

در روش سنتی ساخت انیمیشن اگر می‌خواستید کاراکتری را متحرک کنید، باید سه مرحله زیر را دنبال می‌کردید:

 1. ترسیم کاراکتر
 2. ترسیم دستی هر فریم کاراکتر
 3. پخش فریم‌ها در یک حلقه برای متحرک‌سازی آنها

این فرآیندی بسیار طاقت‌فرسا و پرزحمت است و تصور کنید ساخت یک ویدیو یا فیلم بلند به این طریق چقدر طول می‌کشد!

اما نرم‌افزار انیمکر با پیش‌بینی گزینه‌ای تحت عنوان Action+ شما را از دردسر متحرک‌سازی یک کاراکتر به صورت فریم به فریم نجات داده است.

برای کاراکترهای سفارشی یا هر کاراکتر موجود در کتابخانه انیمیکر می‌توانید بیش از 500 عمل و رفتار (action) و بیش از 20 حالت چهره (expression) را اعمال کنید.

با استفاده از گزینه Action+ می‌توانید چند رفتار را روی یک کاراکتر اعمال کرده و آن را متحرک کنید. به علاوه برای طبیعی جلوه دادن رفتارها کادر «اعمال حرکت یکنواخت» را تیک بزنید.

بنابراین به جای ترسیم یک کاراکتر از ابتدا، تنها کاری که باید انجام دهید چند کلیک ساده و سپس آماده شدن کاراکتر متحرک‌تان است!

4. بیش از 100 میلیون Stock Assets

برای ساخت یک ویدیو به چیزی بیش از کاراکترهای صرف نیاز است. پس‌زمینه‌های مناسب، انیمیشن‌های متنی، جلوه‌های ویژه، تغییر صحنه، تصاویر، ویدیوها، موسیقی پس‌زمینه و غیره از جمله مواردی است که به آنها نیاز دارید. تنها زمانی یک ابزار به عنوان «نرم‌افزار انیمیشن‌سازی دو بعدی خوب» تلقی می‌شود که حاوی همه این ویژگی‌ها باشد.

انیمیکر در واقع یکی از کامل‌ترین نرم‌افزارهای انیمیشن‌سازی است! کتابخانه بزرگ انیمیکر با دارا بودن بیش از 100 میلیون Stock Assets هر چیزی که برای ساخت بهترین ویدیوها لازم دارید را در خود جای داده است! بنابراین مجبور نیستید برای پیدا کردن وکتورها، عکس‌ها و تصاویر، اینترنت را زیر و رو کنید، بلکه می‌توانید محتوای مورد نظر را در کتابخانه انیمیکر جستجو کرده و تنها با یک کلیک آن را به ویدیوی خود اضافه کنید.

یکی از نکات جالب درباره این کتابخانه وجود بیش از 30 هزار آهنگ موسیقی بدون حق کپی‌رایت است! معمولاً سازندگان ویدیو با قوانین کپی‌رایت یوتیوب و خیلی از سایت‌های دیگر میزبانی ویدیو مشکل دارند. اما برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی، انیمیکر به سازندگان اجازه می‌دهد تنها با یک کلیک از آهنگ‌های موسیقی بدون حق کپی‌رایت در ویدیوهای خود استفاده کنند.

5. افزودن صداگذاری

صداگذاری (voiceover) بخش بسیار مهم و جدایی‌ناپذیر ویدیوهاست که چه به صورت مکالمه بین دو کاراکتر یا روایت داستان (narration) در پس‌زمینه تصویر صورت می‌گیرد. 

با انیمیکر می‌توانید صداگذاری را به سه روش مختلف به ویدیوی خود اضافه کنید.

 1. ضبط صدای پس‌زمینه
 2. استفاده از گزینه تبدیل متن به گفتار
 3. آپلود کردن یک صدای از پیش‌ضبط‌شده

با قابلیت‌های پیشرفته‌ای چون افزودن تنفس، مکث و آهنگ‎های سخنگو برای تقویت صدا، انجام این کار هرگز به سادگی حالا نبوده است!

سخن پایانی

به جز قابلیت‌های فوق، انیمیکر دارای انواع ویژگی‌های دیگر است که مطمئن هستیم با کشف آنها به این نتیجه می‌رسید که این بهترین نرم‌افزار ساخت انیمیشن است!

حال که این ابزار خوب را در اختیار دارید، برای استفاده از آن و ایجاد ویدیوهای متحرک هیجان‌زده نیستید؟

منبع: وبسایت animaker