استفاده از انیمیشن برای خیریه‌ ها تأثیر بسیار زیادی دارد و می‌تواند به این سازمان کمک کند که در سریع‌ترین زمان ممکن، به موفقیت دست پیدا کنند. حالا فرقی ندارد که این انیمیشن مربوط به اطلاعات حیاتی و مهم باشد و یا حتی یک موزیک ویدیو با پیام معمولی منتشر شود. در هر شرایطی، استفاده از انیمیشن می‌تواند کمک بسیار زیادی در این زمینه به خیریه‌ها کند.

در یک انیمیشن خوب و باکیفیت که پیام را به‌درستی ارسال کند، شما می‌توانید موقع فرستادن پیام در زمان‌های مختلف، احساسات مخاطبان خود را درگیر کنید و آن‌ها را به پاسخ دادن ترغیب نمایید. به همین دلیل چندین نکات اصلی درباره استفاده از انیمیشن برای کمک به هدف شما جهت انتقال مفهوم را مورد بررسی قرار می‌دهیم. 

نحوه استفاده موثر از انیمیشن در خیریه‌ها

1. یک داستان جذاب را به صورت خلاصه بیان کنید

استوری‌های جذاب و غافلگیرکننده بگذارید و برای نشان دادن عکس‌العمل مخاطبان خود، از انیمیشن‌ها استفاده کنید. به علاوه، می‌توانید کلمات را به صورت متحرک در بیاورید.
سعی بکنید حتما از موارد مختلفی برای ترغیب کردن مخاطبان خود در فضای مجازی استفاده کنید. به‌طورکلی، به این موضوع فکر کنید که از چه طریقی می‌توانید احساسات خود را به روش‌های مختلف و متنوع نشان دهید. اگر می‌خواهید انیمیشن خیریه بسازید، حتما با کارشناسان نیک‌سو، تماس بگیرید.

2. از نوستالژی‌ها و قالب‌های موجود استفاده کنید

شما از هریک ار رسانه‌های اجتماعی هم که برای استفاده از انیمیشن برای خیریه‌ها کمک بگیرید، قالب‌های متنوعی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. بسیاری از این قالب‌ها به صورت انیمیشن و متحرک هستند که استفاده از آنها می‌تواند سبک خاصی به استوری‌های شما بدهد. به بیان دیگر، کمک گرفتن از این قالب‌ها باعث می‌شود که استوری‌های شما الهام‌بخش شود و این روش، راه‌حل فوق‌العاده‌ای برای ایجاد همدلی و ارتباط مناسب با مخاطبان است.

3. بگذارید استوری، کارش را انجام دهد

گاهی مواقع می‌توانید به جای استفاده از انیمیشن‌ و یا موشن گرافی، بگذارید که استوری‌ها خودشان موضوع را نشان دهند. در بسیاری مواقع، کلمات قدرت زیادی دارند و تصاویر متحرک می‌توانند به ارتقای آنها کمک کنند.

4. به نحوه عملکرد صدا و تصویر انیمیشن توجه داشته باشید

لازم نیست که صدا یا موسیقی انیمیشن شما مشابه سبک موزیک ویدیو باشد و شما می‌توانید از هر نوع موزیکی برای آن استفاده کنید. به‌طورکلی، می‌توان از صدای انیمیشن برای انتقال احساسات، پیدا کردن نقاط عطف و ایجاد همدلی با مخاطبان استفاده کرد.

5. قدرت انیمیشن‌های ساده را دست کم نگیرید!

ساده‌ترین انیمیشن‌ها می‌توانند قدرت بسیار زیادی داشته باشند. به عنوان مثال، استفاده از انیمیشن‌های ساده Childline از طرف First Step هم می‌تواند کمک زیادی به شما کند. در این انیمیشن، یک کودک با یک مشاور از Childline درباره سوءاستفاده جنسی صحبت می‌کند که می‌تواند بسیار تاثیربرانگیز باشد.

در این انیمیشن، صدا و تصویر برای به وجود آمدن یک ظاهر فریبنده و احساسی، با یکدیگر ترکیب می‌شوند که آنها توسط خط داستانی، به صورت مداوم در حال بالا و پایین شدن هستند. کم و زیاد شدن صدا هنگامی که کودک درحال صحبت کردن است، نشان می‌دهد که یک انیمیشن ساده تا چه حد می‌تواند داستان‌های مختلف را احساسی‌تر کند. البته تاثیر پادکست‌ها بر حوزه خیریه و نیکوکاری را نیز نباید دست کم گرفت.!

انیمیشن خیریه تاثیرگذار تولید کنید!

نمونه انیمیشن‌های خیریه تاثیرگذار

انیمیشن The Chokeables از St John’s Ambulance

این انیمیشن یک نمونه بسیار مناسب برای مثال زدن است. یکی دیگر از روش‌های فوق‌العاده برای استفاده از انیمیشن برای خیریه‌ها که می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در برقراری ارتباط بین خیریه‌ها با مخاطبانشان داشته باشد، استفاده از انیمیشن‌های نوستالژی و قالب‌های متنوعی است که مخاطبان شما با نگاه کردن به آنها، خیلی راحت می‌توانند در سریع‌ترین زمان ممکن، به یاد خاطرات خود بیفتند.
در این شرایط، انیمیشن خنده‌دار The Chokeables از St John’s Ambulance می‌تواند گزینه بسیار نجات‌بخشی برای شما باشد تا بتوانید ارتباط موثر بین خود و مخاطبان‌تان به وجود بیاورید.

پس یکی از هوشمندانه‌ترین و بهترین روش‌های برقراری ارتباط با مخاطبان، پیدا کردن قالبی است که احساسات دوران کودکی آنها را برانگیزد. همچنین مخاطب با نگاه کردن به آن، بلافاصله بتواند آن را درک کرده و با آن ارتباط برقرار کند. در این انیمیشن‌ها برای رساندن پیام بهتر، از صداهای کمیک و خنده‌دار برای انتقال مفهوم اصلی استفاده می‌کنند که به احتمال زیاد آن‌ها نیز نوستالژی هستند.

انیمیشن Community Animation از Macmillan Cancer Support

انیمیشن Community Animation از Macmillan Cancer Support از ترکیب طنز با قالب‌های دیگر استفاده کرده است تا بتواند سبک کاملا متفاوتی به وجود بیاورد. با استفاده از این انیمیشن، شما می‌توانید استوری‌های جذابی به روشی کاملا ساده بگذارید. در این شرایط، برای نشان دادن حمایت خیریه از سایر افراد، از انیمیشن استفاده شده است که نشان می‌دهد انیمیشن تا چه حد می‌تواند در انتقال احساسات موثر باشد.

این انیمیشن با لحنی احساسی و صادقانه یک شرایط منفرد را به یک فضای پرامید، راحت و با مصاحبت تبدیل می‌کند؛ دیگر خبری از تنهایی نیست. با حفظ این سبک، این امکان وجود خواهد داشت تا کلمات منظور خود را دقیق‌تر بیان کنند. همچنین قدرت جامعه در این انیمیشن در زمانی که اتحاد برای کمک کردن نیاز است را به تصویر می‌کشد. 

انیمیشن Frances از Refuge

در نهایت، آخرین مورد استفاده از انیمیشن برای خیریه ها از نیک سو که می‌تواند کمک خیلی زیادی به آنها کنند، انیمیشن فرانسیس از Refuge است. این انیمیشن، نگاهی به موضوعات مربوط به مسائل خانوادگی  مانند خشونت خانگی دارد که این مسائل را در کنار قدرت ازدواج، با استفاده از تصویر و موسیقی جذابی به نمایش می‌گذارد. فرانسیس، خواننده این انیمیشن با همکاری با کلی کتیس، رئیس سابق انیمیشن ساده با دیزنی و سازمان انیمیشن آمریکای جنوبی Le Cube، داستان احساسی جذابی را روایت می‌کنند.

این انیمیشن که فرار از زندگی خشونت‌آمیز‌ خانگی را به نمایش می‌گذارد، با بافت‌ها و محیط‌ها به طور کامل بازی می‌کند تا مشکلات مختلف در خانه را غیرقابل لمس نشان دهد. این امر نشان می‌دهد که قبل از این که این مشکلات به طور کامل اعتماد به نفس افراد خانواده را بگیرند، چگونه با آن‌ها زندگی کرد. در نهایت، با توجه به زندگی واقعی شخصی که این انیمیشن بر اساس زندگی او ساخته شده است، می‌توانید به طور غیر قابل باوری مطمئن شوید که چگونه این رسانه می‌تواند ارتباط بسیار ملموسی با مخاطبان به وجود بیاورد. علاوه بر این مسئله نشان می‌دهد که انیمیشن چگونه می‌تواند با استفاده از هنر‌های خلاقانه، مورد استفاده قرار بگیرد.

اما چطور باید از انیمیشن‌ برای موفقیت خیریه‌ها استفاده کرد؟

باتوجه‌به این اطلاعات، چگونه می‌توان از انیمیشن‌ها برای موفقیت خیریه‌ها استفاده کرد؟ همان‌طورکه در این مقاله متوجه شدید، موضوع و حوزه شما هر چیزی هم که باشد، استفاده از انیمیشن برای خیریه می‌تواند یک راه ارتباطی بسیار متفاوت و جذاب با مخاطبان باشد. خیلی سخت است که بتوان با مخاطبانی ارتباط برقرار کرد که ارتباط با آنها دشوار است. این در حالی است که استفاده از انیمیشن به عنوان آخرین روش برای برقراری ارتباط با مخاطبان به صورت کاملا ناشناس، می‌تواند کمک بسیار زیادی به شما کند.

منبع: وبسایت pebblestudios