اگر از تولید محتوای ویدئویی برای خیریه خود استفاده می‌کنید، بسیار مهم است تا با انواع مختلف استراتژی‌های بازاریابی ویدئویی آشنا شوید.

استفاده از یک برنامه روشن و دقیق درمورد چگونگی قرار گرفتن ویدئو در ترکیب بازاریابی سازمان شما، تضمین می‌کند که محتوا به شکل دقیقی به مخاطبین شما نمایش داده خواهد شد، چراکه کسب‌وکارها و مشاغلی که پیش از انتشار محتوای ویدئویی، در جهت ایجاد استراتژی مناسب برای تولید ویدئو وقت می‌گذارند؛ خروجی بهتری را شاهد خواهند بود.
در واقع اگر محتوای ویدئویی را بخواهیم به یک غذای بسیار خوشمزه تشبیه کنیم، استراتژی بازاریابی ویدئویی همان مواد اولیه خواهد بود. مواد اولیه‌ای که باعث می‌شوند تا محتوای ویدئویی شما به یک غذای خوشمزه و عالی تبدیل شود.

 استودیو انیمیشن سازی نیکسو، تاکید دارد تا قبل از این‌که حتی استوری بورد ویدئو خیریه موردنظرتان را تولید کنید، به عمق هدف و موضوع مورد نظر فکر کنید.
در واقع با چنین کاری بهتر متوجه می‌شوید که خیریه به دنبال چه نوع محتوای ویدئویی است و می‌خواهد آن را به چه مخاطبینی نشان دهد.
همچنین با دقت هرچه بیشتر برای شناخت اهداف خیریه، می‌توانید به این موضوع پی ببرید که مخاطبان خیریه در حال حاضر چگونه با آن ارتباط گرفته‌اند و در ماه‌ها یا سال‌های آینده این ارتباط دستخوش چه تغییراتی خواهد شد. 

از طرفی دیگر برای ساختن ویدئوهایی که در آن قصد دارید تا ارزشی واقعی را به مخاطب نشان دهید، درک بافتی که در آن ویدئو تولید می‌شود، اهمیت بسیار زیادی دارد.
به عنوان مثال اگر ویدئو را درمورد زندگی اشخاصی تولید می‌کنید، بایستی کیفیت و فضای زندگی این اشخاص را نیز به مخاطبین خود نشان دهید. همچنین در هنگام تولید محتوای ویدیویی بایستی محدودیت‌های موجود در آن محیط را درنظر بگیرید.

برای مطالعه: 

بهترین روش‌های استفاده از ویدئوهای بازاریابی

استراتژی بازاریابی ویدئویی چیست؟

استراتژی بازاریابی ویدئویی در واقع یک برنامه ریزی بلند مدت است. این استراتژی، زمان استفاده از فیلم‌ها و تمامی عناصر محتوای ویدئویی از جمله فیلم‌های توضیح دهنده، ویدئوهای موجود در شبکه‌‎های اجتماعی، فیلم‌های آموزشی و... را در برمی‌گیرد.
استفاده از چنین راهبردی برای تولید ویدئو به خیریه کمک می‌کند تا به چالش‌های مخاطبان خود نزدیک شود و در نتیجه خروجی موثرتر و بازخورد بهتری نسبت به تولیدات گذشته داشته باشند.

حا اگر در نظر دارید که تولید محتوای ویدیویی را شروع کنید، اما نمی‌دانید که از کجا باید شروع کرد؟ قبلاً  محتواهای ویدئویی مختلفی را تولید کرده‌اید، اما به خروجی دلخواه خود نرسیده‌اید؟
یک استراتژی بازاریابی ویدئویی می‌تواند راه حل مشکلات شما در این مسیر پر پیچ و خم باشد. اگر علاقمند به دریافت استراتژی بازاریابی ویدئویی هستید، می‌توانید با تیم نیکسو ارتباط بگیرید. 

ما در استودیو نیکسو تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا در راستای اهداف و برنامه‌های خیریه، استراتژی های بازاریابی ویدئویی را برای آنها تنظیم کنیم.

منبع: وبسایت theanimationguys