ما در عصری زندگی می‌کنیم که می‌توانیم از هر چیزی دو یا چند بار استفاده کنیم. بازیافت کردن زباله‌هایمان یا خرید کردن از مغازه‌های دست دوم فروشی، همه و همه جز کارهایی هستند که ما برای استفاده مجدد از بسیاری از اقلام به کار می‌بریم. با این کار هم می‌توانیم در هزینه‌های خود صرفه جویی کنیم و هم یک خلاقیت فوق العاده محسوب می‌شود. علاوه بر این، ممکن است بعد‌ها بتوانیم از آن وسایل موثرتر نیز استفاده کنیم.

به هر حال، ما در این مقاله قصد نداریم شما را درباره راه‌های محافظت از محیط زیست آگاه کنیم. بلکه می‌خواهیم به شما نشان دهیم که چگونه محتوای ویدئویی را بارها و در موارد مختلفی مورد استفاده قرار دهید. اغلب اوقات، سازمان‌ها پس از استفاده از محتوای بازاریابی خود، آن را فراموش می‌کنند. بسیاری تصور می‌کنند پس از ساخت و انتشار یک ویدئو برای بازاریابی و جذب مشتری، تاریخ مصرف آن تمام شده و باید یک محتوای جدید تولید کنند. با این حال، این یک تصور کاملا اشتباه است.

5 روش برای استفاده مجدد از ویدئوهای بازاریابی

 شرکت‌ها باید یاد بگیرند که چگونه می‌توان محتوای ویدئویی را بارها استفاده کرد. در این مقاله، 5 روش برای استفاده مجدد از ویدئو آورده شده است. شما می‌توانید با استفاده از این روش‌ها ویدئویی که ساخته‌اید را در پلتفرم‌ها مختلف برای اهداف گوناگون دیگری استفاده کنید.

1. بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی

اولین کاری که می‌توانید برای بازاریابی در رسانه‌های اجتماعی مختلف انجام دهید، این است که آن را به ویدئوهای کوچک تبدیل کنید. با تقسیم کردن ویدیوهای طولانی‌ خود به تکه‌های کوچک‌تر، می‌توانید از آن‌ها به‌ عنوان ابزاری جدید برای بازاریابی ویدیویی استفاده کنید. حال سوال اینجا است که بهترین مکان برای اشتراک گذاری این ویدئوهای کوتاه کدام است؟ پاسخ واضح است، رسانه‌های اجتماعی. 

رسانه‌های اجتماعی، بهترین مکان برای بازاریابی در دنیای مدرن هستند. بزرگسالان به طور متوسط 95 دقیقه از روز خود را صرف مرور این پلتفرم‌ها می‌کنند. بنابراین رسانه‌های اجتماعی مکان مناسبی برای نشان دادن جدیدترین محتواهای شما به مخاطبان بیشتری است. با گذشت زمان، خواهید دید که مشتریان انتظار انیمیشن‌های بیشتر و بهتری را از شما دارند. 

با کوتاه‌تر کردن ویدئوهای خود می‌توانید آن‌ها را به راحتی در هر پلتفرمی که می خواهید به اشتراک بگذارید. با این کار هم تبلیغات آنلاین ساده‌تر خواهد شد و هم دیگر هزینه اضافی برای یک ویدئوی جدید نخواهید پرداخت. علاوه بر این، هر پلتفرم یک عملکرد جداگانه دارد و این یک مکان ایده‌آل و انعطاف‌پذیر برای پیشبرد اهداف شما به شکل‌ها مختلف است.

آموزش فیلمنامه نویسی برای ساخت فیلم کوتاه خیریه

2. رویدادها

همه ما از دوران قرنطینه درس‌های بسیاری آموخته‌ایم. درست است که آن دوران سرشار از فاصله گذاری اجتماعی و ناامیدی مردم از زندگی بود، اما مردم را به سمت روش‌های مختلفی برای انجام کارها سوق می‌داد. به عنوان مثال، سازمان‌ها و شرکت‌ها باید رویدادها و انجمن‌های آنلاین تشکیل می‌دادند. آن‌ها به صورت آنلاین افراد همفکر را گرد هم می‌آوردند تا به مردم به شکل دیگری الهام بخشیده و احساسات آن‌ها را به روش‌های دیگری برانگیزند.

حالا که قرنطینه تمام شده است نیز می‌توان از این روش‌ها استفاده کرد. شما با تشکیل رویدادهای آنلاین از سایرین متمایز خواهید شد. این فرصتی به شما می‌دهد تا آنچه که می‌خواهید به مشتریان ارائه دهید را به شیوه‌ای منحصر به فرد نشان دهید. 

حال برای این که بتوانید در رویدادهای آنلاین موفق شده و سریع‌تر به هدف خود برسید، بهتر است یک ویدئو برای تبلیغ کردن آن بسازید. چرا که نه تنها می‌توانید از محتوای ویدیویی به عنوان وسیله‌ای برای تبلیغات رویدادهای مختلف بهره بگیرید، بلکه می‌توانید هر آنچه که بخواهید را در ویدئوهای مختلف نشان دهید.

3. صفحه تبلیغات سایت

یکی دیگر از روش‌های استفاده مجدد از ویدئوها، آپلود آن‌ها در صفحه تبلیغات سایت یا لندینگ پیج (landing page) است. در بازاریابی دیجیتال، لندینگ پیج یک وبسایت مستقل بوده که به طور خاص برای یک بازاریابی یا تبلیغات ایجاد شده است.

گاهی ممکن است هنگام استفاده مجدد از ویدئو، فقط مکان‌های پیچیده و غیرقابل دسترس به ذهنمان خطور می‌کند و گزینه‌های استراتژیک ساده‌تر را نادیده می‌گیریم. اگر از ویدئوهای بازاریابی خود در سایت تبلیغات استفاده کنیم، می‌توانیم از مزایای بیش از حد آن استفاده کنیم. این مزایا عبارتند از:

  1. وب سایت شما پربازدیدتر خواهد شد. تحقیقات نشان می‌دهد که 54 درصد از کاربران اینترنت می‌خواهند محتوای ویدیویی بیشتری از برندهای مورد علاقه خود ببینند. پس چرا به مردم آن‌چه می‌خواهند نشان ندهیم؟
  2. آن‌ها می‌توانند ایده‌ یا استارتی برای محتوای متنی وبلاگ یا سایت به شما بدهند. پس از ساخت و انتشار ویدیوی خود، می‌توانید با نوشتن یک متن در مورد آنچه که از آن الهام گرفته‌اید، نحوه ساخت و عملکرد آن، یک محتوای جدید بسازید.
  3. ویدئو‌ها به بهبود سئو سایت شما کمک می‌کند. این که سئوی سایت خود را بهبود ببخشید، امری بسیار مهم است. زیرا به بهتر شدن عملکرد سایت شما و نمایش محتواها به افراد بیشتر کمک می‌کند. ویدیو ابزاری عالی برای کمک به این امر است. زیرا با استفاده از ویدئو می‌توانید مطمئن باشید که افراد برای مدت طولانی‌تری در سایت شما باقی می‌مانند و متعاقبا توسط موتورهای جستجو پاداش دریافت می‌کنید.

پنج روش بازاریابی ترند برای خیریه‌ها در سال 2023

4. ویدئو را به شکل‌های مختلف به اشتراک بگذارید

این که اینجا راجع به ویدئو صحبت می‌کنیم، صرفا به این معنی نیست که تنها باید از محتوای ویدئویی در پلتفرم‌ها و سایر بخش‌های فضای مجازی استفاده کنید. می‌توانید آن را به شکل‌های دیگری مانند عکس، پادکست، متن و هر چیزی که فکرش را می‌کنید تغییر دهید.

یکی از ویژگی‌های ویدئو این است که محتواهای مختلفی را در برمی‌گیرد. این بدان معنی است که می‌توانید ویدیوی قدیمی خود را به اشکال مختلف و جدیدتر تبدیل کنید.

صدا از ویدیوی شما می‌تواند به عنوان یک پادکست استفاده شود. این روزها پادکست‌ها همه جا در دسترس مردم هستند و می‌توان آن‌ها را هر جایی گوش داد. آن‌ها یک راه عالی برای ارتباط برقرار کردن با دامنه وسیعی از مخاطبان هستند، چرا که افراد می‌توانند در همه حال به آن‌ها گوش دهند. اگر می‌خواهید محتوای ویدئویی خود را در جنبه‌ها و موارد دیگری نیز استفاده کنید، می‌توانید به راحتی آن را به یک پادکست تبدیل کنید. مثلا یک مصاحبه، توضیحاتی درباره برند یا شرح داستان سازمان شما، می‌توانند پادکست‌های فوق العاده‌ای باشند.

5. ساخت یک محتوای ترکیبی

چرا محتوای ویدئویی قدیمی خود را برای ایجاد یک ویدئوی جدیدتر با چیز دیگری ادغام نمی‌کنید؟ با گرفتن کلیپ های کوتاه از ویدیوی اصلی خود و ترکیب آن با پروژه‌های قبلی، می‌توانید ویدئویی ایجاد کنید که قادر است کمپین‌ها و پروژه‌های قبلی را نیز تبلیغ و توضیح دهد. چنین ویدئوهایی می‌توانند به روش‌های مختلفی مورد استفاده قرار گیرند.

منبع: وبسایت theanimationguys