وقتی شما زمان و انرژی زیادی را برای ویدیوی توضیحی خود صرف می‌کنید، انتظار دارید که حداکثر بهره‌برداری را  نیز از آن داشته باشید. دوست دارید آن را به گونه‌ای به مخاطبان خود ارائه دهید که در ذهنشان به خوبی جا بیفتد، اما متاسفانه، چند مشکل ممکن است سر راه شما قرار بگیرد:

  • کمبود زمان برای نشستن و فکر کردن درباره راهکارهای جذاب و جذب کننده به صورت خلاقانه؛
  • کمبود زمان برای انجام تحقیق جامع درباره مخاطبان خود و عادات مشاهده آن‌ها؛
  • کمبود زمان برای امتحان کردن روش‌های جدید زمانی که شما "الآن" نیازمند نتایج هستید؛

 می‌دانیم که شما درگیر مسائل سازمانی خود هستید و سرتان بسیار شلوغ است! اما، نیک‌سو اینجاست که به شما کمک کند تا به چند روش ساده، ویدیوی خود را به اشتراک بگذارید.
با کمال درباره تدوین استراتژی‌های بازاریابی ویدئویی به شما کمک می‌کنیم و حالا قصد داریم برخی از بهترین ایده‌های خود را با شما به اشتراک بگذاریم. 

3 راه خلاقانه برای به اشتراک‌گذاری ویدیو

در این بخش با 3 روش ساده برای به اشتراک‌گذاری ویدیوهای توضیحی آشنا می‌شوید:

1. روندی کوتاه و آهسته در ساخت ویدیو برای رسانه‌های اجتماعی

ویدیوهای تولید شده برای رسانه‌های اجتماعی معمولاً کمتر از ۳۰ ثانیه هستند و به شما زمان کافی برای توضیح، نمی‌دهند، اما این کوتاهی زمان مزایایی نیز دارد. آن‌ها مانند تریلرهایی برای فیلم‌های سینمایی عمل می‌کنند و مخاطبان را به خود جذب می‌کنند. پس چرا از این جذابیت در طول یک سری ویدیو استفاده نکنید؟ 

ساخت ویدیو برای اشتراک گذاری در رسانه‌های اجتماعی

شما می‌توانید قطعاتی از داستان خود را در طول مسیر توضیح دهید. اگر ویدیوی شما دارای داستان است، به دنبال‌کنندگانتان فرصت می‌دهد تا با شخصیت‌هایی که در طول راه ملاقات می‌کنند، آشنا شده و ارتباط برقرار کنند.

2. تبدیل توضیحات ویدئو به آزمون‌ها و بازی‌ها

ویدیوهای توضیحی یک راه عالی برای ارتباط برقرار کردن با کارکنان شما هستند. شما می‌توانید آن‌ها را از طریق یک سامانه مدیریت یادگیری (LMS)، ایمیل، یا ابزارهای مشابه به اشتراک بگذارید، اما چرا ویدیو را به یک تجربه تعاملی تبدیل نکنید؟

Create Engaging Promo Videos: A Step-by-Step Guide | StoryXpressمی‌توانید بخش‌هایی از ویدیوها را بسازید و یا درون خود ویدیو بخش‌هایی را به آزمون‌ها و بازی‌ها اختصاص دهید. این کار باعث افزایش بهره‌وری و جذب مخاطبان می‌شود.
همچنین می‌توانید ویدیو را به جلسات حضوری بیاورید تا تجربه‌ای واقعی از یک برنامه تلویزیونی ایجاد شود.  به این ترتیب  کارکنان شما به زودی به عنوان افرادی توضیح دهنده، خواهند درخشید.

3. به ارمغان آوردن یک تجربه حسی کامل 

مورد سوم شاید عجیب به نظر برسد، اما ما در آستانه یک انقلاب ۴D هستیم. پس چرا افراد را وارد ویدیوی خود نکنیم؟
به عنوان مثال، مخاطبان شما می‌توانند همزمان با تماشای ویدیو، تجربه محصول را احساس کنند. می‌توانید بوی نمودارهای پای (نوعی کیک مثل پای سیب) را در اتاق پخش کنید یا نسخه‌های زنده از توله‌های نقاشی شده را بیاورید! 

بازاریاب معروف به نام "ست گودین" درباره یک گاو بنفش صحبت می‌کند؛ یعنی یک ایده خیلی عجیب که طرفداران خاصی به‌دست می‌آورد.

توله‌ها و ویدیوهای توضیحی می‌توانند گاو بنفش شما باشند. آن‌ها را به یک مهمانی یا نمایشگاه بیاورید، جایی که انقلاب ۴D در حال رخ دادن است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بازاریابی ویدئویی، با کارشناسان نیک‌سو، تماس بگیرید.

منبع: وبسایت nextdayanimations