ساخت فیلم کوتاه برای خیریه‌ها می‌‍‌تواند راهی موثر برای افزایش آگاهی افراد نسبت به فعالیت‌های خیریه و جذب حمایت مالی و معنوی آنها باشد. 

فیلم کوتاهی با نام «برادران» به نویسندگی و کارگردانی حسه منفرادی (Huse Monfaradi) اکران شده است. این فیلم روایت‌گر داستان واقعی دو مرد جوان است که دچار مشکلات روحی و روانی متعددی شده‌اند. 

در این فیلم 14 دقیقه‌ای که توسط کمپین CALM یا Campaign Against Living Miserably (نه به درماندگی) تهیه شده است، ما شاهد گفت‌وگویی ارزشمند درباره چگونگی همراهی و یاری رساندن به عزیزانمان که در این دوران سخت (بحبوحه بیماری همه‌گیر کرونا)، با مشکلات عدیده سلامت روان دست و پنجه نرم می‌کنند، هستیم. 

روایت داستانی ساده، اما احساسی

این فیلم با روایت داستانی ساده اما احساسی، حس ترحم را در مخاطب خود برمی‌انگیزد. همان طور که می‌دانیم در ژانرهای تصویری به علت وجود جریان قدرتمند احساسات، ساخت یک فیلم کوتاه می‌تواند به عنوان عاملی تاثیرگذار در میان انواع مختلف ابزارهای بازاریابی خیریه، کارایی داشته باشد، زیرا بروز احساسات می‌تواند به تغییر نگرش‌ها و شروع یک جریان موثر در راستای اهدافمان به ما کمک کند.

در سال 2019، همکاری با کمپین CALM (نه به درماندگی) سبب شد تا پروژه ساقدوش داماد (BestManProject#) را با هدف بازیابی سلامت روان مردان در جامعه ایجاد کنیم.
نام این پروژه کنایه‌ای است به همراهی و درک مردان جامعه و توجه‌ افراد را به این نکته جلب می‌کند که نیازی نیست برای نشان دادن عمق دوستی و یاری دوستانتان، حتما منتظر مراسم عروسی آنها باشید، بلکه همیشه و در همه جا با آنها همدلی و همکاری کنید.

میزبانی افراد مشهور جامعه

در یک برنامه مستند با موضوع آگاهی بخشی و کمک به دوستان، شاهزاده انگلستان و دوک کمبریج، به همراه افراد مشهوری مانند "ریو فردیناند" مجری و میزبان برنامه بودند.
این فیلم کوتاه مستند در حمایت از خیریه‌ها تولید شد و با به چالش کشیدن تصورات نادرست و تابوها‌ی جامعه بسیار موفقیت آمیز عمل کرد.
بحث آزاد و صادقانه در بخش‌های مختلف برنامه چه در هنگام ضبط برنامه و یا حتی در پشت صحنه آن، کاملا قابل لمس و مشهود بود.

روایت داستان‌های تاثیرگذار و تکان‌دهنده‌

از آنجایی که زمان پخش یک فیلم کوتاه معمولاً طولانی‌تر از زمان یک ویدیوی تبلیغاتی یا حتی پیام‌های بازرگانی تلوزیونی است، شما می‌توانید داستان‌های تاثیرگذار و تکان‌دهنده‌ای را که به جزئیات بیشتری می‌پردازد در آن روایت کنید.

این شیوه تصویرسازی می‌تواند به سازمان شما در دستیابی به اهداف بازاریابی خیرخواهانه البته با حفظ علاقه و کشش بینندگان و گسترش تعداد مخاطبان خیریه‌ها کمک کند.

منبع: وبسایت boldcontentvideo