مؤسسات خیریه کارهای شگفت‌آوری برای تغییر جهان انجام می‌دهند، اما برای زنده نگه داشتن مأموریت‌های خود به یک سری کمک‌های خاص متکی هستند. بنابراین می‌توان گفت که خیریه‌ها بیش از هر صنعت دیگری در دنیا به پویش‌های تأثیرگذار بازاریابی وابسته هستند.

طبق آمار بیش از 10 میلیون مؤسسه خیریه و مردم نهاد در سراسر جهان وجود دارد و از این رو یافتن خیران و نیکوکاران ممکن است بسیار دشوار باشد.
به همین دلیل تولید ویدیوهای متحرک یا انیمیشن‌های توضیحی جهت اطلاع‌رسانی در مورد کارهای بشردوستانه‌ای که خیریه برای جامعه انجام داده و به مردم توضیح می‌دهد که کمک‌های مالی یا داوطلبانه‌شان صرف چه اموری می‌شود، متداول شده است.

مزایای ویدیوهای متحرک برای خیریه‌ها 

خیریه‌ها از ویدیوهای توضیحی برای اطلاع‌رسانی عمومی در خصوص مأموریت یا پروژه‌های خود استفاده می‌کنند. ویدیوهای متحرک اجتماعی نقش بسیار فوق‌العاده‌ای در معرفی مؤسسه خیریه، هدف و دلیل وجود آن، فعالیت‌های اصلی که در این زمینه ‌انجام می‌دهد و اینکه چطور سایرین می‌توانند در کارهای آن مشارکت داشته باشند، ایفا می‌کنند.

معرفی انیمیشن‌های تاثیرگذار و آگاهی بخش

چرا ویدیوهای متحرک توضیحی تا این حد تأثیرگذار هستند؟

پاسخ واضح است. مردم عاشق ویدیو و انیمیشن هستند و تماشای آنها را به خواندن متن‌های طولانی با شرح و بسط زیاد ترجیح می‌دهند. اجازه بدهید نگاهی به آمار بیاندازیم:

  • هر ماه 85 درصد از کل کاربران اینترنت در آمریکا وقت خود را صرف تماشای محتوای ویدیویی آنلاین می‌کنند.
  • 55 درصد از افراد تمایل دارند ویدیوهای بیشتری از برند تحت حمایت خود را تماشا کنند.
  • به طور میانگین، کاربران اینترنت حدود 7 ساعت در هفته را صرف تماشای ویدیوهای آنلاین می‌کنند.
  • 57 درصد از افراد پس از تماشای ویدیو و انیمیشن خیریه اقدام به اهدای کمک می‌کنند.

به علاوه مردم عاشق داستان‌های جذاب و قانع‌کننده هستند و این همان چیزی است که در انیمیشن‌های زیبا و چشم‌نواز ارائه می‌شود. ویدیوهای متحرک به طیف گسترده‌تری از مخاطبان کمک می‌کنند تا در یک سطح عاطفی و احساسی با داستان‌های خیریه ارتباط برقرار کنند.
خیریه‌ها مأموریت دارند فردای عادلانه‌تر و بهتری را برای مردم شکل دهند و بنابراین بسیار اهمیت دارد که از داستان‌پردازی انیمیشنی برای جلب حمایت بیشتر بهره گیرند. با استفاده از ویدیوهای متحرک توضیحی می‌توان با شمار زیادی از افراد ارتباط برقرار و آنها را متقاعد کرد که برای کارهای مهم خیریه اهمیت قائل شوند.

انیمیشن‌های توضیحی امکان انتقال اطلاعات زیاد به مخاطبان ظرف فقط 1 یا 2 دقیقه را فراهم می‌کنند. می‌‌توانید از نمودارها و گراف‌های متحرک برای ارائه اعداد و ارقام استفاده کرده و به روشی ساده و قابل فهم دستاوردهای خود را برای مخاطبان توضیح دهید.
ویدیوهای متحرک قوه تخیل را برانگیخته و احساسات را تحریک می‌کنند و به همین دلیل ابزاری عالی برای خیریه‌ها جهت انتقال پیام به حامیان‌‌شان، عموم مردم و انگیزه بخشیدن به آنها هستند. فراموش نکنید که ویدیوها یک محتوای بادوام و ماندگار هستند که امکان ویرایش یا تغییر اهداف را دارند، بنابراین در زمان و هزینه شما صرفه‌جویی می‌کنند.

چند روش مؤثر برای استفاده از ویدیوی توضیحی در خیریه‌ها

خیریه‌ها می‌توانند به شیوه‌های مختلف از انیمیشن‌های توضیحی برای ارتباط‌گیری با مخاطبان و پیشبرد مأموریت خود استفاده کنند.

2. آگاهی‌بخشی

ویدیوها یک ابزار عالی برای آموزش مردم درباره مأموریت‌های مهم خیریه و ایجاد انگیزه در مخاطبان برای حمایت از اهداف آنها هستند. طبق مطالعات، ویدیوهایی با طول کمتر از 2 دقیقه بالاترین میزان تعامل را ایجاد می‌کنند.
انیمیشن‌های توضیحی معمولاً کوتاه و ترکیبی از تصاویر و صدای فوق‌العاده، کاراکترهای زنده، موسیقی و اکشن هستند تا تأثیری قوی بر بینندگان به جای بگذارند. این ویدیوها با توسل به احساسات، ارتباطات قوی با مخاطبان برقرار کرده و آنها را درگیر داستان‌پردازی و پیام‌رسانی منحصر به فرد خود می‌کنند.

ویدیوهای متحرک توضیحی این امکان را برای شما فراهم می‌کنند تا خود را به دیگران معرفی کرده و به طرزی قابل فهم و فراموش‌نشدنی اهداف سازمان را برای آنها شرح دهید.
همچنین می‌توانید ویدیوهایی در شرح موفقیت‌های خود را ایجاد و منتشر کنید، ویدیوهایی که شهادت حامیان از اهداف سازمان و افرادی که به آنها کمک کرده‌اید، ضمیمه آنها شده است.

فیلم کوتاه؛ راهی موثر برای تبلیغ فعالیتهای نیکوکاری

2. پویش‌های جمع‌آوری کمک‌های مالی

ویدیوها، ابزارهای قدرتمندی برای جمع‌آوری کمک‌های مالی (Fundraising) هستند که به خیریه‌ها اجازه می‌دهند منابع مورد نیاز برای ادامه حیات خود را کسب کنند. آنها به خیریه‌ها کمک می‌کنند تا پیوند عاطفی بین افراد با اهداف‌ موردنظرشان را ایجاد کنند.
ویدیوها قابلیت بالایی برای وایرال شدن دارند و می‌‌توان آنها را در کانال‌های مختلف به اشتراک گذاشت. آنها به شما کمک خواهند کرد تا به افراد درست (افرادی که واقعاً به کارهایتان اهمیت می‌دهند و آماده کمک هستند) توضیح دهید که چه کار می‌کنید.

به همین دلیل تولید یک ویدیوی متحرک توضیحی برای پویش خیریه می‌تواند به شما کمک کند سریع‌تر به اهداف خود برسید و حتی از آن فراتر روید. طبق مطالعات، پویش‌هایی که از محتوای ویدیویی استفاده می‌کنند چهار برابر بیشتر از پویش‌های فاقد ویدیو کسب درآمد می‌نمایند.

ویدیوها رسانه‌های قدرتمندی هستند که می‌توانید با استفاده از آنها به نیکوکاران خود نشان دهید که پول‌شان صرف چه اموری می‌شود و چه تأثیراتی را برجا می‌گذارد. به علاوه می‌توانید ویدیوهای قدردانی شخصی را برای تشکر از کمک‌های هر فرد نیکوکار و ایجاد یک حس اجتماعی تولید کنید.
همچنین می‌توان از ویدیوهای توضیحی برای انتشار اخبار پیرامون پویش‌های جمع‌آوری کمک مالی بر روی کانال‌های رسانه اجتماعی، یوتیوب یا آگهی‌های ویدیویی بهره گرفت. به این ترتیب شانس خود را برای جلب حمایت دیگران افزایش می‌دهید، فقط فراموش نکنید که یک فراخوان اقدام قوی را به ویدیوهایتان اضافه کنید.

3. آموزش دیگران

اگر ایده‌های فوق‌العاده‌ای در ذهن دارید که می‌خواهید با دیگران به اشتراک بگذارید، انیمیشن‌های توضیحی ابزاری خوب برای این کار هستند. آنها این فرصت را به دیگران می‌دهند تا موضوعات خاصی که برای شما اهمیت دارند را فرا گرفته و درک کنند.
ویدیوها به شما کمک می‌کنند تا مخاطبان بیشتری را با اهمیت اهداف خود آشنا کرده و بر لزوم حمایت و برجسته‌سازی تأثیر کارهایتان تأکید کنید.

فهم همه اهداف آسان نیست و برخی موضوعات شاید بسیار حساس یا وابسته به مسائل پیچیده‌ای باشند که مخاطبان از آنها بی‌اطلاع هستند. انیمیشن‌ها این قدرت را دارند که مفاهیم پیچیده را به طور واضح، مختصر و فراموش‌نشدنی توضیح داده و مخاطبان جهانی را به یک هدف یا آرمان پیوند دهند. آنها قالب محتوایی خوبی برای سازمان‌های پژوهشی، اندیشکده‌ها و مؤسسات آموزشی محسوب می‌شوند.

سخن پایانی

خیریه‌ها از انیمیشن‌های توضیحی برای انتقال پیام خود در خصوص موضوعات مهمی که برای آنها مبارزه می‌کنند، بهره می‌گیرند. ویدیوهای توضیحی، ابزارهایی مؤثر برای خیریه‌ها هستند که می‌توانند به افزایش آگاهی از برندهای آنها کمک کنند، مسائل مهم را به دنیا بازگو کنند، داوطلبانی را برای پروژه‌های خیریه پیدا کنند و در نهایت باعث جذب کمک‌های مالی شوند.

کلیپ‌های ویدیویی این امکان را برای مؤسسات خیریه فراهم می‌کنند تا خود را به دنیا معرفی کرده و اهمیت کارهایشان را به طور خلاصه شرح دهند. آنها راوی داستان‌های جذابی هستند که دیگران را تشویق به اقدام می‌کنند.
با تولید ویدیوهای متحرک توضیحی برای خیریه، مطمئناً سازمان خود را در معرض نگاه بیشتر مخاطبان و احساسات آنها قرار می‌دهید و دارایی شگفت‌آوری را برای تلاش‌های بازاریابی خود در اختیار خواهید گرفت، پس حتماً آن را امتحان کنید.

منبع: وبسایت darvideo